Кто и как будет объединяться со Славянском

Все территории уже готовы?

У Слов`янському районі на Донеччині від старту децентралізації створена найбільша кількість об’єднаних громад: Черкаська селищна об’єдналась серед найперших восени 2015 року, Миколаївська міська – у грудні 2016 року, Андріївська сільська – наприкінці 2017 року. Аби район був повністю покритим об’єднаними територіальними громадами, залишається довести до логічного кінця утворення Святогірської міської ОТГ та об’єднатись з сусідами Слов’янську.

Слов’янськ – це місто обласного значення, яке може скористатись перевагами прийнятого в травні минулого року закону, який спрощує створення ОТГ навколо міст обласного значення шляхом приєднання. За Перспективним планом формування територіальних громад Донецької області, діюча редакція якого була затверджена восени 2018 року, до потенційної Слов’янської ОТГ із адміністративним центром у Слов’янську увійдуть також території Билбасівської селищної, Андріївської та Мирненської сільської рад.

"Розпочинати процес об’єднання необов’язково одночасно з усіма радами, для старту досить і однієї території,- коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» – Важлива умова – спільні межі та наявність села чи селища в складі потенційної Слов’янської ОТГ за Перспективним планом».

За словами радника Донецького ЦРМС, усі території готові розпочинати процес приєднання, всі учасники процесу мають бажання створювати ОТГ. Але виникають питання про подальшу долю інфраструктури сіл та селищ після приєднання ,чи будуть її розвивати в складі об’єднаної громади, чи залишаться функціонувати дитячі садки, будинки культури та інші об’єкти. Експерти Донецького ЦРМС пропонують зібрати для обговорення круглий стіл з питань створення потенційної Слов’янської ОТГ, де представники міста могли б розповісти про стратегічний розвиток території об’єднаної громади та відповісти на запитання від представників сіл та селищ.

Існує питання, яку роль відіграватиме територія Билбасівської селищної ради в складі Слов’янської ОТГ, бо існує пересічна думка нібито Билбасівка – депресивне селище. На думку експертів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, важливо подивитись на цю територію під іншим кутом та віднайти ті можливості, які б сприяли економічному розвитку Слов’янської ОТГ.

Донецький ЦРМС