- Категорія
- Новини регіону
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 4
Громада Славянского района вошла в ТОП-10 самых успешных в Украине
Одне з головних позитивних досягнень останніх п'яти років – реформа децентралізації. Десятки мільйонів українців отримали можливість сформувати об'єднані територіальні громади, вибирати їх керівництво, впливати на нього, у них з'явився ресурс, щоб втілювати в життя ідеї щодо розвитку своїх міст і сіл.
LIGA.net вибрала Топ-10 громад, які зуміли досягти значних результатів. Окремо відзначимо, що це не рейтинг, і градації по місцях тут немає.
Серед десяти найуспішніших громад України – три ОТГ Донецької
УНІКАЛЬНИЙ ВИПАДОК. Лиманська громада
Лиманська ОТН є унікальним прикладом децентралізації на місцевому рівні – об'єднала весь колишній Лиманський район. Особливо актуальним було відкриття оновленого Центру надання адмінпослуг, в якому обслуговуються жителі 40 населених пунктів ОТГ. Співробітники мобільного ЦНАПу виїжджають до жителів громади прямо додому.
Першою в країні ОТГ створила Центр безпеки громадян з трьома сільськими пожежними командами. Також громада працює над створенням індустріального парку «Лиманський». Можливо, там будуть виробляти строй- і теплоізоляційні матеріали, елементи обладнання в сфері альтернативної енергетики.
Хочуть побудувати два гуртожитки для переселенців і дітей-сиріт.
НАЙБАГАТШІ. Шахівська громада
Громада входить в п'ятірку найбагатших ОТГ з населенням до 5 000 осіб. За даними Мінрегіону, в 2018 доходи на одного жителя склали 14 862,1 грн. Секретар сільради Шахівської ОТГ Людмила Омельченко зазначає, що багато в чому результат досягнутий за рахунок надходжень від глинодобувних кар'єрів.
У громаді відкрили ЦНАП, побудували дитячі майданчики і тенісний корт, реконструювали опорну школу. Працює Центр безпеки, де чергує пожежна бригада. Це особливо важливо для сіл, віддалених від міст.
Частину електроенергії Шахове отримує від сонячної електростанції. Вагомим досягненням Л.Омельченко називає створення в ОТГ свого комунального лікувального підприємства. Ведуться роботи по реконструкції будівлі під амбулаторію. Надалі, можливо, там розмістять стаціонар на п'ять ліжок.
Територія ОТГ досить велика, а населення небагато. Виправляти ситуацію планують, створюючи робочі місця, за рахунок розвитку підприємництва та сільського господарства.
АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА. Черкаська громада
Черкаська ОТГ розробляє електронну карту використання земель. Вона допоможе не тільки ефективно управляти ресурсами, але і спростить залучення інвесторів. «Один із пріоритетів у нас в громаді – відмова від використання газу, перехід на альтернативні види палива», – розповів LIGA.net начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та ЖКГ ОТГ Андрій Головаш.
Інвестори з Німеччини вже цікавилися можливістю будівництва вітропарку і сонячної електростанції. Обговорювалася можливість установки на 30 га п'яти вітряків загальною потужністю 10 мВт. Ведеться робота з переведення котелень на пелети.
У планах – розвиток турмаршруту через музей української культури під відкритим небом в Прелесному і садибу поміщика Бантиша. Садибу хочуть реконструювати. Але спочатку потрібно рішення Кабміну про передачу цього об'єкта з власності Укрзалізниці в комунальну.