- Категория
- Новости Украины
- Дата публикации
- Кількість переглядів
- 6
Размер пенсии зависит от вас
11 жовтня вступив в дію закон, який затверджує осучаснення пенсій та затверджує дату старту накопичувального рівня пенсійної системи. Однак українці мають всі важелі, щоб вплинути на свою майбутню пенсію вже зараз, не очікуючи на старт другого рівня пенсійної системи. Про це розповів Юрій Ганущак, експерт РПР у програмі «Реформи: інструкції до використання» на хвилі Громадського Радіо.
Розмір майбутньої пенсії залежить від страхових внесків, накопичених за час страхового стажу українця.
«Ваші страхові внески -це відкладені ваші кошти, а не податок. І вони найкраще зберігаються саме у Пенсійному фонді. Це краще, ніж депозит. А тут всі пенсійні внески захищені, і відслідковують ріст середньої зарплати і ріст інфляції в однаковій пропорції. А коли рахується, то ділиться на середню зарплату. Закон дозволяє вам прийти в Пенсійний фонд і укласти договір добровільних внесків», – коментує Юрій Ганущак, експерт РПР.
Якщо українець працював лише як найманий працівник, то всі страхові внески за нього сплачує роботодавець, що, власне кажучи, ніяк не відміняє права на додаткові виплати на добровільній основі до ПФУ. Тож чим вища була у найманого працівника зарплата, тим вищою буде і пенсія.
«Якщо ви самозайняті, то роль відіграють внески. Закон каже, що ви маєте щомісяця платити внески, не менші, ніж 22% від мінімальної зарплати за цей період. В цьому є дуже цікава річ, яку потрібно знати заробітчанам. Держава сказала: Бог з ним, що ви працюєте десь у Польщі, але по статті 12 ви можете прийти в Пенсійний фонд і укласти договір добровільних внесків», коментує Юрій Ганущак.
Однак експерт наголошує на тому, що сплата 22% дасть на виході мінімальну пенсію. Тим, хто бажає отримувати більшу пенсію, варто сплачувати більші внески.
Юрій Ганущак наголошує – пенсія українця значною мірою тепер залежить від нього самого. І навіть якщо він сплачував страхові внески в Пенсійний Фонд, однак живе за кордоном – має змогу отримувати свою українську пенсію.
«Якщо є міжнародні договори щодо пенсійного забезпечення, то українець може отримувати пенсію за кордоном. Йому перерахують українську пенсію до того, що він там заробив за кордоном. Державу не цікавить, офіційну зарплату ти маєш чи ні. Але якщо ти збираєшся мати пенсію, піди у Пенсійний фонд, зареєструйся і плати внески», – підсумовує експерт.
Нагадаємо, закон також визначає старт і закладає основу для наступного рівня пенсії системи – накопичувального. Офіційна дата старту – 1 січня 2019 року.