Класифікація легкових автомобілей та їх особливості

Класифікація легкових автомобілей та їх особливості

Сучасна автомобільна індустрія щороку випускає автоновинки. І якщо до ХХ ст всі легкові авто було прийнято ділити на дві великі групи: звичайні та гоночні, то сьогодні цей розподіл став більш розширений. Для початку варто відзначити, що легковим автомобілем являється авто, яке направлене для перевезення пасажирів до 8- чоловік. Загальна маса такої машини з усіма пасажирами не більше 3500 кг. Отже, перед тим, як купити легковий автомобіль на Mymycars, варто уважно вивчити його класифікацію.

Класифікація легкових автомобілів у світі

Варто відзначити, що у всьому світі існує різна класифікація автомобілів. Наприклад, в США класифікація авто залежить від розміру колісної бази. В європейських країнах розподіл, заснований на умовній податковій потужності двигуна. В Японії, Китаї класифікація базується на об’ємі двигуна і розмірах кузова. Найпопулярнішою вважається європейська класифікація машин.

Якщо до уваги брати вітчизняний авторинок, то всі автомобілі класифікують за європейською таблицею.

Класифікація авто в Україні

Українська класифікація автомобілів доволі зручна: 10 варіантів – 6 класів, 4 типа кузова.

  • Клас «А»: авто економ класу, з невеликим салоном і багажником.

  • Клас «В»: компактний автомобіль, розрахованих для недалеких подорожей. Найкращий приклад такого авто – Skoda Felicia, FIAT Punto.

  • Клас «С»: гольф- клас. В цю категорію відносяться компактні автомобілі з розрахунку на 4-5 пасажирів. Наприклад, , Opel Astra, Kia Rio.

  • Клас «D»: повноцінний сімейний клас авто хорошої місткості з високими технічними характеристиками. В свою чергу машини цього класу розділяються на звичайні сімейні та на елітні моделі. До елітних відносяться – BMW, Audi.

  • Клас «Е»: авто вищого середнього класу. Як правило, такі автомобілі розраховані для представників вищого класу.

  • Клас «F»: дорогі машини елітного класу – Audi А8, BMW серії 7, Jaguar XJ8.

В залежності від типу кузова:

  • мінівен: авто, розраховане на 6-9 осіб. Ідеальний варіант для великої сім'ї;

  • позашляховик: буває різних розмірів – малий, середній і великий;

  • купе: з точку зору практичності та місткості, це не зовсім ідеальний варіант, але якщо для автовласника ключовий параметр – зовнішній вигляд, то саме ця модель буде найоптимальнішою;

  • кабріолет: авто для любителя сонця та свіжого повітря. В більшості моделей є відкидний верх. Популярний варіант в американських країнах.

Інші типи кузова: седан, хетчбек, універсал, пікап, фургон, лімузін. Таким чином, клас авто – це співвідношення авто за різними параметрами і об’єднання їх в груп на підставі схожості. В основі такого поділу – об’єм двигуна, довжина шасі, загальна маса.

Критеріі вибору

Вибір любого транспортного засобу – задача не із простих. В цьому процесі варто враховувати всі параметри: власні смаки, кількість пасажирів, ціль використання. Кожен тип відрізняється і стилем водіння, швидкістю. Якщо порівнювати седан та позашляховик, то останній розрахований на їзду по бездоріжжю. До того ж вартість обслуговування також суттєво відрізняється: чим вище клас, тими дорожче обслуговування, і навпаки.