Деньги от Красного Креста: кто может получить помощь

Деньги от Красного Креста: кто может получить помощь

Кому положены выплаты

Міжнародний Комітет Червоного Хреста надасть грошову допомогу малозабезпеченим сім’ям

Мінсоцполітики, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Товариство Червоного Хреста України проводять спільні заходи щодо підтримки соціально незахищених осіб, постраждалих від війни.

• Що передбачає програма допомоги

Міжнародний Комітет Червоного Хреста надаватиме фінансову допомогу малозабезпеченим сім’ям із постраждалих громад. Розмір допомоги становить 2500 грн на особу на місяць. Запланована тривалість програми – 3 місяці.

• Хто отримає допомогу?

Допомогу отримають сім’ї, які підпадають під два обов’язкові критерії:

1. Сім'я має офіційний статус малозабезпеченої та відповідно зареєстрована в Міністерстві соціальної політики України.

2. До 24 лютого 2022 року сім’я проживала в одній із громад, які постраждали від збройного конфлікту, незалежно від того, виїхала ця сім’я чи залишилася в громаді. Список областей, у окремих постраждалих громадах яких буде надана допомога:

- Донецька

- Луганська

- Запорізька

- Житомирська

- Київська

- Миколаївська

- Сумська

- Харківська

- Херсонська

- Чернігівська

• Чи потрібно реєструватися на цю програму

Реєструватися для участі в програмі не потрібно, кошти будуть виділені тим, хто відповідає критеріям, на основі інформації, отриманої МКЧХ від Міністерства соціальної політики.

Ані Мінсоцполітики, ані Червоний Хрест не будуть реєструвати отримувачів онлайн чи будь-яким іншим способом у рамках цієї програми*. Остерігайтеся шахраїв і будьте обережні зі своїми особистими даними.

*МКЧХ продовжує індивідуальні реєстрації на інші види програм грошової допомоги в Україні.

• Як будуть перераховані кошти

Кошти будуть перераховані безпосередньо голові домогосподарства: переказом на банківський рахунок, інформація про який зареєстрована в Мінсоцполітики, або готівкою, яку можна буде отримати в будь-якому відділенні ПриватБанку.

• Коли будуть здійснені платежі

Очікується, що виплати будуть здійснені в перші тижні червня.

• Як сповістять про включення до програми

Отримувачі допомоги, чий номер телефону доступний, будуть проінформовані про включення до програми через SMS-повідомлення від МКЧХ. Після цього буде повідомлення від ПриватБанку про переказ коштів.

• МКЧХ буде уважно стежити за результатами програми. До деяких учасників можуть зателефонувати представники МКЧХ або волонтери ТЧХУ, щоб провести коротке інтерв’ю після надання допомоги.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста не впливає на надання статусу малозабезпеченої сім’ї та не консультує щодо його отримання. За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до Міністерства соціальної політики України.

З питань, пов’язаних з виплатами, звертайтеся до Контактного центру МКЧХ: 0 800 300 155