Закінчився термін дії Зеленої картки за кордоном, що робити

Закінчився термін дії Зеленої картки за кордоном, що робити

Закінчився термін дії Зеленої картки за кордоном, що робити

Зміст

  1. Що таке Зелена картка

  2. Навіщо потрібна Зелена картка

  3. Термін дії Зеленої картки

  4. Як оформити Зелену картку, якщо закінчилася дія страхування

Що таке Зелена картка

Поїздки за кордон на автомобілі є дуже популярними через декілька причин. Це і комфорт, який можна організувати собі у такій подорожі, і зручне планування часу та маршруту, і наявність особистого простору без незнайомих попутників. А інколи це ще й суттєве заощадження часу та грошей. Але щоб все це стало можливим, треба оформити Зелену картку. І якщо ви бажаєте заощадити не лише під час подорожі, а ще й на страхуванні, то радимо вам замовити Зелену картку онлайн на https://ukasko.ua/uk/insurance/green-card, безкоштовному агрегаторі Ukasko.

Зелену картку обов'язково треба оформлювати, якщо ви поїдете за кордон не автобусом або літаком, а на власному або робочому транспорті. Ця страховка потрібна, навіть якщо у вас вже є туристичний поліс. Вона схожа з автоцивілкою, але має свої особливості.

Навіщо потрібна Зелена картка

Навіщо взагалі потрібна страховка Зелена картка? Що вона дає?

Це міжнародне страхування цивільно-правової відповідальності водіїв наземного транспорту. Та у разі ДТП страхова компанія того водія, який спричинив аварію, виплачує відшкодування за збитки тим, хто у цьому ДТП постраждав. Розмір відшкодування за завдані збитки залежить від законів країни, на території якої відбулося ДТП.

Якщо ж страховки у водія немає, то він має самостійно відшкодувати гроші за всі збитки, яких люди зазнали з його вини. Також, в залежності від законодавства країни, водія очікує або великий штраф, або арешт майна, можлива депортація та заборона наступних в'їздів до країни. 

Термін дії Зеленої картки

Скільки ж коштує Зелена картка? Ціна Зеленої картки встановлюється державою та залежить від кількох факторів. Це:

  • тип транспорту, який підлягає страхуванню (легковий автомобіль, вантажівка, мотоцикл тощо);

  • країна, до якої ви прямуєте;

  • термін дії страховки.

Щонайменше можна оформити Зелену картку на 15 діб, а щонайбільше – на рік. 

Оформити Зелену картку потрібно до того, як ви будете перетинати кордон. Не забувайте, що ця страховка є обов'язковою. Краще не залишати питання щодо оформлення Зеленої картки на останню хвилину, бо перед кордоном агенти завищують ціни на страхування, а також є ризик мати справу зі злочинцями, які продають підробки полісів. До того ж можна замовити Зелену картку онлайн на Юкаско, заощадити час і гроші, та бути впевненими у тому, що ваша страховка – це оригінал.

Як оформити Зелену картку, якщо закінчилася дія страхування

Термін дії Зеленої картки має покривати весь той час, який ви будете перебувати за кордоном. Якщо ж ваши плани змінилися, та ви мусите затриматися за кордоном на більший час, ніж ви попередньо планували, та чинність вашої Зеленої картки добігає кінця, то ви маєте купити нову страховку. І це можна зробити за допомогою безкоштовного сервісу Ukasko, на якому доступна Зелена картка онлайн.

Ще кілька місяців тому Зелену картку можна було купити тільки офлайн, та водії за кордоном мусили оформлювати дороге місцеве страхування. Але через військові дії стала доступна Зелена картка онлайн, та можна купити її електронний поліс. Це дуже зручно та швидко. Після того, як ви оберете найбільш слушний варіант страхування на безкоштовному агрегаторі Юкаско та оплатите його, електронний поліс прийде на ваш email, і ви не матимете нікуди їхати. І зможете замовити Зелену картку навіть знаходячись за кордоном.