В яких радіодеталях найбільший вміст золота

В яких радіодеталях найбільший вміст золота

Видобути дорогоцінний метал зі старих радіодеталей в домашніх умовах практично неможливо. Невеликий відсоток вмісту золота та необхідність мати потрібні реактиви та обладнання – головний чинник для обробки подібних елементів виключно на спеціалізованих підприємствах. Технологія роботи із сировиною виглядає, як послідовне виконання деяких підготовчих заходів:

  • сортування по окремим групам;

  • поділ на потрібні компоненти;

  • використання сучасного устаткування для видобутку.

На завершення виконуються хімічна та фізична обробка з концентрацією в належному об’ємі та виділенні дорогоцінного металу.

Тому найкращим варіантом для пересічних громадян та промислових підприємств стає продаж старих радіодеталей за вигідними цінами спеціалізованим компаніям, які придбають такі компоненти в будь-якій кількості.

Де найчастіше може міститися золото?

В залежності від року виготовлення та характеристик електронного приладу вміст цінних елементів може бути в наступних видах деталей:

  • мікросхеми – тривалий час на таких компонентах способом гальванізації накладався прошарок з вмістом золота. Для корпусів різного типу відсоток дорогоцінного металу може складати від 5 до 30%;

  • конденсатори – найбільший відсоток за вмістом рідкісного металу є в РЕК цього виду, які застосовувалися в станціях та комутаторах військового призначення. В багатьох моделях вага золота може складати 8 грамів;

  • радіолампи – на сітку в районі катода наносився дорогоцінний метал, щоб унеможливити надмірне нагрівання під час роботи. В модифікаціях, випущених до початку 1970-х років, подібне покриття використовувалось і для ніжок;

  • транзистори – близько 2% золота слугувало в якості своєрідної підкладки під провідники.

Свій відсоток вмісту існує і в деяких інших деталях – наприклад, резисторах, роз’ємах, запобіжниках, реле, діодах.

Яке обладнання не варто поспіхом викидати

Побутова техніка радянських часів може стати для власника своєрідним джерелом прибутку, як для золотошукача річище водяного потоку.

Телевізори

На відміну від лампових модифікацій транзисторні зразки мають багато елементів з маркуванням КТ502-503, 310, 814 та 940, в яких є досить значний вміст рідкоземельних металів, включаючи золото. Зазвичай, найбільш цінними вважаються конденсатори К10-17 жовтуватого, червоного та зеленого кольору.

Комп’ютерна техніка

Радянські моделі комп’ютерного устаткування укомплектовані великою кількістю елементів, які після кваліфікованого оцінювання можуть принести вам досить привабливу суму грошової винагороди. Внутрішня частина мікросхем обов’язкова начинена золотом, а зелені конденсатори КМ також цінуються на ринку продажів.

Калькулятори

Подібні пристрої, як і інші зразки обчислювальної техніки, не становлять винятку по наявності деталей, виготовлених на основі дорогоцінних металів. Роз’єми, вихідні контакти, мікросхеми К140УД крім технічного срібла рясно «нафаршовані» цінним металом.

Пральні машини та холодильники

Насиченого вмісту в подібному устаткуванні не спостерігається. Але після вилучення таких компонентів, як терморегулятори, посріблені контакти, реле, можна мати певний об’єм дорогоцінного металу.

Висновки

На відміну від сучасного обладнання продати старі радіодеталі радянських часів – це відмінний варіант отримання непоганого прибутку. Володіння інформацією про вміст золота в окремих видах пристроїв допоможе заробити солідні кошти на тому, що ви звикли вважати непотрібним мотлохом.

Джерело: https://radio-detali.com/ua/stati/zolotosoderzhashhie-radiodetali