Алюмінієві профілі: переваги та використання

Алюмінієві профілі: переваги та використання

Алюмінієві профілі: переваги та використання

Застосування алюмінієвих профілів для використання у будівництві, суднобудуванні чи автомобілебудуванні з кожним роком стає все більш економічним та екологічно безпечним рішенням. Це пов’язано з винятковими властивостями та походженням алюмінію. Саме цей елемент, що знаходиться в земній корі, ідеально підходить для відкритих та закритих конструкційних алюмінієвих профілів, повних та порожніх, а також різних куточків, секцій та предметів побуту, таких як гаражні ворота, алюмінієві перила та планки, що використовуються для оздоблення плитки або меблів. Алюмінієві профілі від https://alupro.ua/ потрібні у багатьох галузях будівництва. Алюмінієві сплави, з яких виготовляють різні види гарячепресованих профілів, відрізняються стійкістю до корозії та схильністю до анодування, але всі вони характеризуються високою міцністю і пластичністю. Про які властивості цього матеріалу потрібно знати?

Алюмінієві профілі та виробничий процес

Хоча більшість користувачів не звертає на це уваги, алюмінієві профілі можна побачити у кожному магазині, офісі чи будинку. Рентгенівське сканування вибраних будівель або транспортних засобів показало б, скільки елементів у їх конструкції також виготовлено з алюмінію. Без відповідних захисних пристроїв, виготовлених із правильно підібраних алюмінієвих сплавів, було б неможливо безпечно та надійно встановити сонячні батареї або збудувати великі будівлі. То як же виглядає процес виробництва алюмінієвих профілів? Фахівці підкреслюють, що технологічний процес обробки пов'язаний із кількома найважливішими моментами, серед яких:

  • діаграма деформації;

  • нерівномірність деформації;

  • вплив тертя;

  • вплив температурних режимів;

  • обмеження за ступенем деформації.

Саме після визначення кількох параметрів можна переходити до екструзії, тобто. формування алюмінієвих профілів. Нагрітий алюмінієвий сплав закривається у спеціальному контейнері, який називається ресивером, а пресування відбувається через спеціальний отвір прес-форми. Завдяки цим діям алюмінієвий профіль набуває відповідної форми поперечного перерізу, відповідної форми матриці. Найбільш поширені два типи видавлювання: прямоточне та протиточне. На додаток до екструзії алюмінієві профілі піддаються безлічі додаткових процесів, у тому числі попередньої обробки, анодуванню або лакуванню. Завдяки цьому їхня поверхня зміцнюється, а також може набувати необхідного забарвлення.

Алюміній – що потрібно знати?

Алюміній є одним із трьох найпоширеніших елементів у земній корі. Глинозем переважно отримують з бокситів, та її технічна чистота залежить від способу отримання. Електролітичне рафінування дозволяє отримати руду, що містить 99,950-99,955% Al, тоді як електроліз глинозему містить 99,0-99,8% Al. Завдяки своїм унікальним властивостям алюміній використовується у багатьох галузях промисловості, у тому числі в автомобільній та будівельній. Це пов'язано з тим, що матеріал можна обробляти різними способами, а також він безпечний для навколишнього середовища. Зварювання алюмінію, анодування алюмінію, фарбування алюмінію – це лише деякі етапи, що ведуть до створення профілів із різних сплавів.