- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 2
Як українці моляться за ППО й слухають сирени
Як українці моляться за ППО й слухають сирени
Війна принесла нові виклики – багато людей живуть у відкладеній реальності, хтось страждає від пережитого й побаченого. Але крім психологічних проблем, існує завдання вижити й не потрапити під ворожі обстріли. Забезпечують захист від ракет підземні укриття. Коли вмикаються звукові сигнали повітряної тривоги, потрібно не чекати, що пронесе, а ховатися в укриття.
Як нас захищає ППО
Що таке ППО? Протиповітряна оборона – це всі відомі засоби озброєння, які використовують для знищення літаків, ракет, гелікоптерів та безпілотників противника. До української ППО входять декілька підрозділів, які в тісній та злагодженій співпраці досягають перемоги над ворогом. Головні складові ППО:
радіолокаційна розвідка;
авіаційний підрозділ з винищувачами;
наземні зенітно-ракетні комплекси.
Розвідники день і ніч слідкують за противником, коли на радарах з’являються ворожі літаки чи ракети, вони моментально повідомляють в центр управління. Там вирішують, як перехопити й знищити цей смертоносний привіт. Якщо умови дозволяють, перехоплення відбувається за допомогою винищувачів.
Найчастіше ракети знищують з зенітно-ракетних комплексів. Українська армія має у своєму арсеналі ЗРК малої та середньої дальності. Вони досить застарілі, але наші військові навіть з ними дуже ефективно відбивають атаки ворога. Нам лишається тільки мріяти про такий надійний «Залізний купол», який зробив собі Ізраїль, і сподіватися на підтримку західних партнерів та США. Якби Україна вступила в НАТО разом з країнами Балтики, такого б трагічного повороту історії не було, росіяни не насмілились напасти на країну блоку.
Види сирен повітряної тривоги
Поки ППО розбирається з ракетами, для регіонів, які в небезпеці, вмикають сирени. Ці звукові сигнали повідомляють про те, що потрібно йти в укриття. В Україні використовують два види сирен – короткі переривчасті та довгі безперервні. Переривчасті тривають до 7 секунд, вони означають «Всім увага!». Довгі сигнали звучать до 1 хвилини, повторюється 3 рази. Коли сирена прозвучала 3 рази – це повітряна тривога, потрібно ховатися в бомбосховище. Після відбою тривоги також вмикають довгу сирену.
Звукові сигнали можуть звучати зі смартфонів. Зараз існують мобільні застосунки, які під час повітряної тривоги присилають користувачам сповіщення на телефон. Сирени на них звучать з таким звуком, який виставлений на гаджеті.