Суперечки у Кремлі: Путін наполягає на атаках, а військові хочуть перейти до оборони – ISW

А тим часом російські підрозділи проводять безрезультатні атаки і зазнають втрат

У Кремлі точаться суперечки щодо того, як воювати далі: Владімір Путін хоче нових територіальних здобутків, а військове командування і засновник ПВК «Вагнер» Євгеній Прігожин хочуть перейти до оборони в очікуванні українського контрнаступу. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики ISW знову звернули увагу на статтю Прігожина, у якій він писав, що Росія досягла цілей «спеціальної військової операції» в Україні, і її треба зупинити. Також він закликав «оголосити про закінчення „СВО“ та повідомити все про те, що Росія досягла тих результатів, які планувала», а ще «намертво закріпитися, закігтитися на тих територіях, які вже є».

«Коментар Прігожина послідував за обговоренням результатів зустрічі в Рамштайні, зобов'язань Заходу щодо підготовки більшої кількості українських кадрів та продовження військової підтримки України, – сказано у звіті ISW. – Заклики Прігожина до зміцнення російської оборони на окупованих територіях і часті обговорення перспектив українських контрнаступів привертають увагу, оскільки вказують на те, що він намагається посилити дискусію в російському внутрішньому інформаційному просторі. Росія, однак, продовжує проводити наступальні операції в Донецькій і Луганській областях».

Пригожин також виступає за те, щоб Росія зосередилася на утриманні нинішньої лінії фронту, а не шукала більше здобутків, щоб російські сили могли відновити свою боєздатність для подальших наступальних операцій. Такої ж позиції дотримується російське військове командування, яке, ймовірно, намагається переконати Путіна також перейти до оборонних операцій, але, можливо, не зможе прямо передати Путіну це повідомлення.

«Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу та начальник російського Генштабу Валерій Герасимов, ймовірно, розуміють загрозу українського контрнаступу, але, ймовірно, продовжують надсилати контрактників для посилення безглуздих наступальних операцій за наполяганням Путіна, – сказано також у звіті. – Джерела в Кремлі раніше показали, що Путін віддає перевагу лояльності, а не компетентності, і це почуття, ймовірно, заважає Шойгу та Герасимову зосередитися на створенні оптимальних умов для ефективної оборони».

Постійне наполягання Путіна на російських наступальних операціях свідчить про те, що група, яка хоче заморозити війну вздовж поточної лінії фронту, не переконала його.