- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 1275
Карачун визнає свої помилки
Редакція інтернет-видання Карачун за вісім років роботи припустилася кількох прикрих помилок, які вдарили по репутації видання. Ми це визнаємо. І готові змінюватися.
Наступної суботи, у День незалежності України, Карачун також відзначатиме день народження — нам виповниться 8 років. Якими вони були? Різними. Як для наших читачів, так і для нас — авторів видання.
Оскільки в день народження прийнято говорити про здобутки, то напередодні — можна згадати й про явні промахи.
Прокол № 1: замітка про відміну у Слов’янську начебто запланованого прайд-параду, яка була надрукована у 2019 році. Претензії колег і деяких читачів до нашого видання стосувалися заголовка, який був не коректним і образливим для ЛГБТ-спільноти.
Тоді, нагадаємо, у дописі йшлося про те, що «ніякого ЛГБТ-прайду в Слов’янську не планувалося». У змісті даної замітки не було нічого такого, що могло б когось образити. А от заголовок, дійсно, був невдалим і грубим.
Редакція Карачуна тоді провела «роботу на помилками» і зробила відповідні висновки. Зокрема, під час обговорення згаданої замітки (точніше — її заголовку) на одній з панелей Донбас-медіа форуму журналіст Карачуна публічно визнав некоректність заголовка.
На жаль, тоді ми не здогадалися зняти цю замітку з сайту. І робимо це лише тепер.
Цей «ляп» редакції залишився в історії нашого видання. Звісно, це прикра сторінка історії, яка досі є плямою на репутації Карачуна.
Прокол № 2: замітка з невдалим заголовком про делікатну проблему на зупинці громадського транспорту (через конструкцію навісу голуби постійно паскудять на лавки, де немає можливості присісти), що була надрукована минулої суботи. У цьому дописі ми використали недоречне для цієї проблеми слово «може прилетіти». Отримавши негативний зворотний зв’язок від читачів і колег, ми визнаємо, що такий спосіб привернення уваги недоречний — особливо у прифронтовому Слов’янську.
Приносимо вибачення читачам Карачуна.
Напевно, наші автори припускалися й інших якихось помилок. На них, як правило, звертають нашу увагу колеги або читачі. Редакція Карачуна відкрита до конструктивної критики. Ми завжди готові адекватно реагувати на слушні зауваження/побажання.
Інтернет-видання Карачун працює, розвивається, іноді «спотикається», вчиться на помилках і робить з них належні висновки. Ми прагнемо стати більш якісним ЗМІ. Плануємо розпочати дев’ятий рік історії нашого медіа з урахуванням зауважень, і працювати так, щоби повною мірою відповідати стандартам журналістики.
При цьому ми, як і раніше, будемо старатися писати так, аби не рафінувати публікації своїх авторів.
Як відомо, не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Але при цьому важливо вміти визнавати помилки. Що ми і робимо.