![Як працюють комунальні служби у громаді неподалік лінії фронту Як працюють комунальні служби у громаді неподалік лінії фронту](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/1920x1080/7/23/tyhymj---c1920x1080x50px50p-up--c682c0a70341f903b879cd33db951237.jpg)
- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 219
Як працюють комунальні служби у громаді неподалік лінії фронту
Якби не комунальники, прифронтові міста потонули б у лайні. Зупинилося б водо, електро і газопостачання, на подвір’ях багатоповерхових будинків накопичилися б гори побутового сміття. Комунальників часто критикують. Але без них — ніяк!
Нині усі населені пункти Миколаївської територіальної громади перебувають у зоні ураження ствольної артилерії ворога. Від щоденних обстрілів страждають не тільки прифронтові села і селища, а й адміністративний центр громади — місто Миколаївка. Тут зруйновано практично усі «знакові» для міста будівлі соціального призначення: ЦНАП, готель «Зоря», спорткомплекс «Енергетик», магазин АТБ, міські школи… Але, попри реальні щоденні ризики для здоров’я і життя, свої службові обов’язки продовжують виконувати тисячі миколаївців: поліція, рятувальники, медики, працівники міської військової адміністрації і комунальних служб. Про комунальників — розповідь журналіста Карачуна.
— Тільки-но зібралися завантажувати побутове сміття, як зовсім близько почулися вибухи: один, другий… У такі хвилини не знаєш, чи бігти, аби десь перечекати обстріл, чи одразу падати на землю. Так і працюємо, — розповідає журналісту Карачуна про будні підприємства директор КП «Комунальник» Олександр Ракитянський.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/9/d7/uk32cl-12ebba1ecf0dba5fa471326b2fadcd79.jpg)
Комунальне підприємство «Комунальник» обслуговує територію Райгородокського старостинського округу, куди входять два селища (Райгородок, Донецьке) і два села (Карпівка, Селезнівка). І хоч нині в населених пунктах старостату залишилося трохи більше третини жителів, роботи у «Комунальника» не поменшало. Як і раніше, треба забезпечувати жителів старостату питною водою, вивозити побутове сміття, лагодити водопровідні мережі тощо. Війна додала й нових клопотів: після прильотів місцеві комунальники допомагають закрити дошками-щитами вибиті вікна-двері у будинках і таке інше.
Читайте також
Райгородокський «Комунальник» — підприємство «60+»: усі робітники чоловічої статі — пенсійного віку.
— Зате жіночки у нас вродливі! , — посміхається директор.
Робітників, як і всюди, у «Комунальнику» не вистачає. Особливо гострою є потреба у трактористах-екскаваторниках. Знайти готового спеціаліста зараз не просто. Тим більше, що пристойних заробітних плат у комунальників не було ніколи. За словами Олександра Ракитянського, нині середня зарплата по підприємству становить 9-10 тисяч гривень.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/0/f3/aum52l-3893a8b3d16536ae3096487de42dbf30.jpg)
Директор вкотре дякує керівництву Миколаївської міської військової адміністрації, яка взяла на себе основний фінансовий тягар по утриманню комунального підприємства.
— Адміністрація фінансує КП «Комунальник» на 90 відсотків, — уточнює Олександр Володимирович. — Без цих грошей ми не прожили б і дня, через тиждень підприємство закрилося б. Електроенергія, солярка дорожчають, а платежі від населення за наші послуги — мізерні. Дві третини населення Райгородокського старостату евакуювалися і, звісно, комунальні послуги не оплачують.
Грандіозна заборгованість жителів громади за комунальні послуги — одна з головних проблем, над якою працює і колектив КП «Сервіскомуненерго». Підприємство обслуговує жителів міста Миколаївка та деяких населених пунктів громади. За словами директора «Сервіскомуненерго» Ігоря Бублика, станом на сьогодні, жителі Миколаївки заборгували за комунальні послуги понад 49 мільйонів гривень. Є кілька багатоквартирних будинків, де борг становить понад мільйон гривень!
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/5/25/omngjz-36c01981c5198827c82ab92159568255.jpg)
Добросовісними платниками є в основному пенсіонери. Цьому є просте пояснення: з боргами (або без угоди про реструктуризацію боргу) не отримаєш житлову субсидію.
Звісно, колектив КП «Сервіскомуненерго» веде роботу з боржниками, укладаються угоди про реструктуризацію боргу і таке інше. Але результат мінімальний, адже більшість боржників — люди, які евакуювалися. Таких у Миколаївці на сьогодні — дві третини.
Тому КП «Сервіскомуненерго» нині має змогу працювати лише завдяки фінансуванню з боку Миколаївської міської військової адміністрації.
Зараз на підприємстві працюють 189 людей (при штатній чисельності 262 працівників). Усі основні кадрові потреби закриті.
КП «Сервіскомуненерго» повністю забезпечує життєдіяльність Миколаївки: вода, каналізація, вивезення сміття, підсипка доріг, поточні ремонти тощо — за все відповідають комунальники одного підприємства.
Сьогодні КП «Сервіскомуненерго» оперативно реагує на нові виклики. В першу чергу, це ремонт і відновлення пошкоджених, внаслідок ворожих обстрілів, житлових будинків та комунікацій водовідведення й водопостачання, а також ремонт пошкоджених внутрішньо-будинкових мереж теплопостачання. А ще працівники підприємства підтримують у належному стані бомбосховища (укриття), що перебувають у власності громади.
![](https://karachun.com.ua/static/content/thumbs/704x/f/45/rmut4z-6ccda0f8e70d87ac73b489c8ccfe245f.jpg)
Забезпечення належного санітарного стану в населених пунктах Рай- Олександрівського й Малинівського старостинських округів — теж щоденна турбота колективу КП «Сервіскомуненерго».