- Категорія
- Статті
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 111
Жителі Бахмута не розуміють, чому їх місто не удостоєне звання Героя
Як вийшло так, що «місто-фортеця Бахмут» залишилося поза відзнакою глави держави?
У 2022-2023 роках місто Бахмут не сходило з перших шпальт світової преси. Запеклі бої за Бахмут точилися майже рік. Вся країна вболівала тоді за долю цього стародавнього міста Донеччини. Навіть у пісні звучало - «фортеця Бахмут».
Жителі Бахмута впевнені, що багатомісячна оборона їх міста – зразок мужності і героїзму українських захисників і захисниць.
Тому вони, м’яко кажучи, були здивовані, коли не побачили Бахмут у списку нових міст-героїв України, що були зазначені в указі президента України від 1 жовтня цього року. Нагадаємо, що згідно з указом, 16 населених пунктів Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Сумської, Харківської областей отримали почесне звання «Місто-герой України».
- Хіба Бахмут гірший за, приміром, Дружківку, яка стала містом-героєм- запитували одне одного бахмутяни у розмовах.
Через пару тижнів розмов-обурень вони перейшли до діла: житель Бахмута, керівник громадської організації «Ми з Україною» Олександр Бабенко підготував і 16 жовтня розмістив на сайті президента України петицію про присвоєння Бахмуту почесного звання «Місто-герой України». У даній петиції він наводить чимало переконливих аргументів на користь цієї ідеї.
Цікаво, що жителів Бахмута публічно підтримала і відома українська акторка театру і кіно Ольга Сумська.
Станом на сьогодні, петиція набрала 8968 голосів (з необхідних 25 тисяч). Залишилося 85 днів. Збір підписів триває.