- Категорія
- Новини регіону
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 7
По какому сценарию начнется учебный год в Донецкой области
Питання, пов’язані з початком нового 2020-2021 навчального року, розглядалися на селекторній нараді департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації 21 липня.
На онлайн-нараді департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації з керівниками органів управління освітою міст, районів, об’єднаних територіальних громад, закладів освіти інституційного догляду спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні обласної ради, йшлося про роботу закладів освіти, організацію доставки підручників, використання коштів субвенції.
Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я здійснюється моніторинг епідеміологічної ситуації в кожному регіоні та розглядаються різні варіанти початку нового навчального року.
За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, навчальний рік для більшості учнів розпочнеться традиційно: діти підуть до школи 01 вересня.
Освітянами області обговорювалися моделі організації освітнього процесу 2020-2021 навчального року в закладах загальної середньої освіти з урахуванням епідеміологічної ситуації та спроможності закладів освіти.
Навчальний рік в області розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:
* звичайний (відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі);
* змішаний (освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в звичному режимі, але з дотриманням правил дистанціювання та гігієни);
* дистанційний, але на незначний період (за умови перевищення епідеміологічного порогу).
Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватися навчання, визначатимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретній адміністративно-територіальній одиниці.
аголошено на необхідності проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи щодо початку навчального року з батьківською та педагогічною громадою.
Зверталася увага на забезпеченні закладів освіти дезінфікуючими засобами, проведення скринінгу тощо. Відповідальність за організацію цих заходів покладається на органи місцевого самоврядування.
Обговорено досвід відновлення роботи закладів дошкільної освіти після послаблення карантинних заходів, наголошено на доцільності відновлення роботи всіх закладів дошкільної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів з обов’язковим дотриманням протиепідемічних заходів.
Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Сідашева звернула увагу на своєчасне освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для Нової української школи. Новий навчальний рік учні початкової ланки повинні розпочати за новими партами та сучасним обладнаннями.
Додатково обговорено проблемні питання міст/районів/громад та запропоновано відповідні управлінські рішення.
Питання створення необхідних умов здобуття якісної освіти знаходиться на контролі департаменту освіти і науки облдержадміністрації.