2000 доларів за зняття з військового обліку: як на Донеччині попалися військком і поліцейський

2000 доларів за зняття з військового обліку: як на Донеччині попалися військком і поліцейський

Офіційна інформація

2000 доларів за довідку про непридатність до військової служби – під час отримання хабаря викрито військового та поліцейського

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури на одержанні неправомірної вигоди викрито і повідомлено про підозру начальнику одного з відділів територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також працівнику районного управління поліції ГУНП в Донецькій області (ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

За даними слідства, у липні 2022 року до співробітника одного з районних управлінь поліції звернувся місцевий мешканець з приводу оформлення дозволу на травматичну зброю. 

В ході розмови поліцейський дізнався, що чоловік є учасником бойових дій, але наразі службу в армії не проходить. Розуміючи, що є змога «підзаробити», правоохоронець натякнув співрозмовнику, що за 2000 доларів США може допомогти в отриманні довідки про зняття його з військового обліку як нібито непридатного за станом здоров’я, аби чоловіка не мобілізували.

Щоб здійснити свій задум, правопорушник звернувся до начальника одного з відділів територіального центру комплектування та соціальної підтримки, аби той «посприяв» у видачі необхідної довідки. Військовий, в свою чергу, оцінив таку послугу у 1300 доларів США. 

Під час передачі громадянину довідки про непридатність до військової служби підозрюваних викрили та затримали у порядку ст. 208 КПК України у містах Дніпро та Дружківка. Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також до суду внесено клопотання про відсторонення правопорушників від займаних посад.

Досудове розслідування здійснюється слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Краматорську. 

Максимальна міра покарання по вказаним статтям – до 10 років позбавлення волі. 

Відділ інформаційної політики

Донецької обласної прокуратури