- Категорія
- Новини регіону
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 112
Ризик блекаутів на Донеччині: як захистили електропідстанції та мережі від обстрілів і який план розробили
Захист підстанцій від обстрілів, резервні схеми, графіки. Наскільки Донецька область підготувалась до імовірних блекаутів
Про це на брифінгу розповів директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОВА Артем Литвинов.
За його словами, ще влітку 21 електропідстанцію укріпили габіонами та блоками, а восени тривали роботи щодо поліпшення електроживлення. Передає Суспільне.
«Регіон живиться з деяких напрямків. Тобто не буде такої ситуації, як у нас була в минулому році, що ми були занурені в блекаут на добу-півтори, особливо це відчували на півночі регіону. НЕК Укренерго та ДТЕК обленерго і адміністрації відпрацювали деякі маршрути електроживлення. На сьогодні це стале електроживлення, і якщо станеться якась масштабна аварія на одній з гілок, то регіоні будуть заживлені по резервним схемам і сподіваємось, що у нас не буде таких блекаутів як минулого року», — зазначив Литвинов.
Він повідомив, що у разі блекаутів розроблені графіки вимкнень електроенергії та газозабезпечення. Ці графіки будуть погодинними та аварійними.
«В першу чергу по цих графіках вимикаються промислові підприємства, які не несуть інфраструктурно-критичних навантажень. І більше, скажем так, залишається у нас критична інфраструктура, яка мусить взагалі не вимикатись і населення. Все інше буде почергово вимикатись», — розказав директор департаменту.
Як розповів Литвинов, локації підстанцій не називають з безпекових причин.
«Бачимо, що російські окупанти підступні і щодня запускають „Шахеди“ та обстрілюють з інших видів зброї. Інформація буде в закритому доступі».
Литвинов розповів, що гілки електроживлення, вражені російськими окупантами, перепідключатимуть на резервні.
«Це основна задача, щоб оперативно спрацював оператор системи розподілу».
За словами начальника департаменту розвитку базових галузей промисловості, енергосистему до блекаутів готували коштом енергетичних компаній. Грошей з обласного бюджету не виділяли.
«Єдине, чим допомагала Донецька ОВА, це надання з матеріального резерву габіонів для укріплення об’єктів критичної інфраструктури, завозили пісок, виділяли техніку та людей. Цілеспрямованих витрат з бюджету не було», — повідомив він.