- Категорія
- Новини регіону
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 4
Пам'ять про минуле є запорукою майбутнього
В рамках проекту «Надання психологічної, консультативної та практичної допомоги людям похилого віку, їх ресоціалізація після повторно пережитих військових дій на сході України» на базі діяльності Центру підтримки родини у Святогірську за підтримки благодійної програми «Місце зустрічі: Діалог» німецького фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє» волонтерська група Благодійного фонду «Слов’янське серце» протягом листопада 2018-жовтня 2019 року здійснювала всебічну допомогу та підтримку літнім людям – жертвам нацистської окупації, в'язням гетто, які притягувалися до примусової праці під час Другої світової війни у м. Святогірську.
Досвід роботи з жертвами нацизму засвідчив, що переважна більшість представників цільової групи потребують визнання і поваги з боку суспільства внаслідок того, що за радянських часів вони не мали можливості ділитися своїми спогадами; у незалежній Україні їм також не приділялося достатньо уваги. Поступово, з кожним роком ми втрачаємо очевидців реалій Другої світової війни – носіїв безцінного досвіду, особливо актуального в наш час. Як демонструє наш досвід, розвиток дозвіллєвої сфери жертв націонал-соціалізму, розширення їх соціальних контактів, спілкування з молоддю та представниками інших поколінь, залучення до заходів на рівні громади позитивно впливають на якість життя та самопочуття літніх людей, руйнують стереотипи молоді щодо їх життя.
Основною метою проекту є забезпечення нормальних умов життя і спілкування літніх людей на території Святогорска і біля лежачих населених пунктів Слов’янського району, в тому числі в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, шляхом надання психологічної, практичної допомоги, організації місця для спілкування та проведення заходів для різних поколінь, а також сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб ОЦГ в місцеві громади і збереження пам’яті поколінь про життя людей, які були свідками та прямими учасниками Другої світової війни.
Протягом проекту були проведені різноманітні заходи, спільні зустрічі поколінь, міські свята, відвідування волонтерами немобільних та маломобільних бенефіціарів – головним завданням яких було складання сімейних літописів найповажніших за віком та долею жителів м. Святогірська.
Складаючи літописи, волонтери проекту намагалися подати об’єктивну інформацію про трагічний і водночас великий час для нашої країни, який ніколи не повинен більше повторитися в історії людства та відтворити історичну правду того періоду. Центральною фігурою в ній є Людина, з її переживаннями, болями, сумнівами і одночасно мужністю, героїзмом і безмежною відданістю Батьківщині.
Унікальність цих літописів полягає в тому, що їх сторінках буде представлено долі людей, які пройшли табори випробовування смертю в німецьких та сталінських таборах, пережили нацистську окупацію, вистояли і загартувалися, а пізніше продовжили жити, працювати і навчатися, багато чого досягнувши у житті, створили сім’ї, виховали своїх дітей, відновлювали країни від післявоєнної розрухи та є справжніми патріотами своєї держави.
Збереження пам’яті у літописах наддасть можливість нагадати всім про справжні цінності людства, зберігати пам’ять і відповідальність за наше сьогодення і майбутнє. Вона буде нагадуванням про мир – найбільше добро на Землі. Бо це потрібно нащадкам, це потрібно для виховання молоді.
Літописи були презентовані у м. Святогірську на міському святі та будуть представлені у виставці в освітніх закладах м. Святогірська.