- Категорія
- Новини компаній
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 147
Трампу потрібні поступки від Путіна і він може їх отримати — FT
Хоча Путіну, можливо, не подобається відмовлятися від своїх умов, він явно зацікавлений у тому, щоб зробити щось приємне для Трампа.
Під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп заявив, що завершить війну в Україні за 24 години. Тим не менш, для Трампа вкрай важливо добре подумати про динаміку переговорів.
Путін прагне завдати нищівної поразки Україні, а разом з нею і її партнерам по НАТО і, особливо, США. Путін віддає перевагу підходу, де одна сторона здобуває перемогу, а інша зазнає поразки. Не існує такого поняття, як взаємовигідне рішення — переможець отримує все, зазначає Роуз Гетемюллер, викладачка Стенфордського університету та колишня заступниця генерального секретаря НАТО.
Але так не повинно бути. У Трампа є всі можливості змінити динаміку, адже Путін має сильні мотиви для того, щоб розвивати відносини зі США. Російський президент прагне повернути Росію на світову арену у співпраці зі США, що зміцнило б його позиції як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Він також хоче послаблення санкцій, які серйозно нашкодили російській економіці, хоча й не зруйнували її повністю.
Таким чином, Трамп може вимагати поступок. І якщо вони будуть розумно сформульовані, то для Путіна буде не важко на них погодитися, вважає Гетемюллер.
По-перше, навіть якщо територіальна ситуація в Україні зміниться, США повинні запропонувати формулювання для угоди про припинення вогню, схоже на те, яке було використано для опису статусу Західної Німеччини після Другої світової війни.
По-друге, замість того, щоб погоджуватися з тим, що членство України в НАТО буде відкладено на невизначений термін, США повинні запропонувати, що вступ до НАТО буде опрацьовуватися протягом невизначеного періоду. Водночас США та їхні союзники по НАТО повинні запросити Україну розпочати переговори про вступ, проводячи їх паралельно з переговорами про вступ до ЄС, які розпочалися в червні 2024 року.
«Ніхто не може передбачити, коли ці переговори завершаться, оскільки вимоги як ЄС, так і НАТО будуть складними для виконання Україною. Тим не менш, вона однозначно перебуватиме на шляху до членства в ЄС і НАТО, оскільки обидві інституції взяли на себе зобов’язання. Якщо Україні потрібні певні гарантії того, що ці орієнтири не змістяться, то можна встановити кінцеву дату для досягнення результатів — можливо, через 20 років», — стверджує колишня заступниця генерального секретаря НАТО.
По-третє, як умову для того, щоб сісти за стіл переговорів, США можуть заявити, що Росія повинна бути готова повернутися до переговорів про контроль над ядерними озброєннями й стратегічну стабільність.
«Відновлення ядерних переговорів обійдеться Путіну недорого з погляду внутрішнього капіталу і може знову повернути його на світову арену. Що стосується Трампа, то дві великі угоди — мир в Україні та нова ядерна угода — зміцнили б його репутацію як найкращого фахівця з укладання угод — і навіть як найкращого миротворця», — додає Гетемюллер.
Важливо, щоб Трамп переконався, що він не програє на переговорах з Путіним щодо України. Він повинен знати, що Путін буде готовий піти на певні поступки, ретельно продумані, щоб зберегти обличчя — своє, Трампа і Зеленського. Ніхто не повинен вийти з цієї війни, зазнавши нищівної поразки, підсумувала викладачка.