Почему в Славянске в ближайшее время не будет выборов

Почему в Славянске в ближайшее время не будет выборов

Закон принят во втором чтении

Важливе рішення, яке активізує процес децентралізації, прийняли вчора депутати Верховної Ради, коли підтримали в другому читанні та в цілому довгоочікуваний законопроект № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

Відтепер утворення ОТГ навколо міст відбуватиметься без зайвих бюрократичних перепон. Прийняття цього закону значно пришвидшить реформу в Донецькій області, впевнена команда Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою.

За словами Максима Ткача, радника з питань децентралізації Донецького ЦРМС, у нашому регіоні єдиним містом обласного значення, яке утворило об’єднану громаду, став Лиман у 2015 році. Пізніше Центрвиборчком не дозволяв проводити перші вибори, вимагаючи змін адміністративно-територіального устрою. Через прогалини в законодавстві процес децентралізації в містах обласного значення загальмував. На підконтрольній частині Донецької області 14 таких міст. Частина з них ймовірно скористається новим законом, щоб утворити громаду. Це можуть бути Вугледар, Бахмут, Маріуполь, Слов’янськ.

-Коли до міста з населенням в 200 тис. людей приєднується декілька сіл, в яких проживають, припустимо, 5 тис. мешканців, постає питання економічної доцільності проведення виборів та витрат на це. Прийнятий Верховною радою закон дозволяє об’єднуватися навколо міст обласного значення без виборів, – додає радник з питань децентралізації.