Воздух Донбасса под угрозой

Сумма убытков впечатляет

Иллюстративное фото

Атмосферне повітря Донеччини під загрозою – сума збитків за його забруднення внаслідок лісових пожеж на території області після ракетно-бомбових ударів становить майже 91 млрд 357 млн гривень.

- Лісові пожежі, що виникли в результаті обстрілів окупантів та як наслідок забруднення атмосферного повітря тонами шкідливих речовин, таких як оксид та діоксид вуглецю, ангідрид сірчистий, оксиди азоту, тверді речовини, важкі метали, та інше – це загроза, яку несе російська військова агресія для екології не лише України, а й всього світу, – констатують у Державній екологічній інспекції у Донецькій області.

Її спеціалістами розраховані збитки, нанесені державі через військову агресію рф та забруднення атмосферного повітря внаслідок лісових пожеж на території Донецької області. Сума збитків складає понад 91 млрд грн. Так, за інформацією Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, станом на 01 червня 2022 року через обстріли пожежами пошкоджено близько 4200 га лісових масивів. Розмір завданої шкоди довкіллю через забруднення атмосферного повітря, що було спричинено військовою агресією рф, складає понад 29 млрд 68 млн грн. Через обстріли пожежами також пошкоджена велика площа лісу (вигорання лісу на площі 9000 га) на території Національного природного парку «Святі Гори». Розмір завданої шкоди атмосферному повітрю складає понад 62 млрд 289 млн грн.

Відповідні матеріали та розрахунки передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України та правоохоронних органів з метою документування та стягнення нанесеної шкоди довкіллю з російської федерації за допомогою важелів міжнародного судочинства, наголошується у повідомленні