- Категория
- Новости региона
- Дата публикации
- Кількість переглядів
- 10
К кому "пойдет" Райгородок?
За діючим Перспективним планом формування територіальних громад Донецької області, затвердженим у листопаді 2018 року, селище Райгородок у Слов’янському районі має приєднатись до Миколаївської міської ОТГ. Проте поки що в селищі обирають оптимальний формат об’єднання або приєднання, щоб місцеві жителі почували себе комфортно в нових умовах. Про це йшла мова з Райгородоцьким селищним головою Олександром Гадяцьким під час виїзної консультації радників Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
На державному рівні мова йде про те, що в 2020 році місцеві вибори мають пройти на новій територіальній основі, а значить, уся територія країни має бути покрита ОТГ, нагадали радники під час зустрічі з селищним головою. Приїхали дізнатись про наміри Райгородка щодо перспектив впровадження реформ.
Свого майбутнього в складі Миколаївської ОТГ Райгородок не бачить, про це свідчать результати анкетування місцевих жителів, яке провела громадська організація, розповів селищний голова. Майже 95% людей хочуть жити в своїй громаді, а не приєднуватись ні до Миколаївки , ні до Слов’янська. З Миколаївкою відсутнє пряме транспортне сполучення, про складнощі якого жителі Райгородка знають вже давно, бо саме в Миколаївці знаходиться районна лікарня. Щоб дістатись туди, треба їхати двома автобусами. З адміністративним центром громади в Миколаївці села Райгородоцької селищної ради відразу будуть на периферії, що може негативно позначитись на отриманні послуг, розвиткові території. Такі переживання висловив селищний голова, спілкуюючись з представниками Донецького ЦРМС.
Райгородоцька селищна рада двічі надавала відмову Миколаївській міській раді на пропозицію приєднатись до Миколаївської ОТГ. Таку ж відмову давали й Слов’янську, який знаходиться на етапі формування майбутньої об’єднаної громади. Формат об’єднання в Райгородоцькій селищній раді поки обирають, розмірковуючи, що саме для селища буде кращим та з ким створити ОТГ. У Райгородка є ресурси та можливості для самостійного розвитку, гроші в місцевому бюджеті, які спрямовуються на покращення інфраструктури, забезпечення життєдіяльності сільської території. Серед перспектив для росту – будівництво на покладах солі нового заводу, розвиток содового виробництва на покладах крейди, розвиток керамічного виробництва на покладах глини.
оманда Донецького ЦРМС запевнила Олександа Гадяцького в готовності сприяти активізації реформи та об’єднання, допомагати з документами та забезпечувати супровід процесів об’єднання в тому форматі, який обере для себе Райгородок.
и готова Миколаївська міська ОТГ, яка функціонує вже третій рік, до приєднання великої території з населенням більше 5 тис. жителів, підпорядковваній Райгородоцькій селищній раді? З цим питанням радники Донецького ЦРМС звернулись до Олени Цикунової, голови Миколаївської ОТГ.
Слов’янська ТЕС – містоутворююче підприємство у Миколаївці, зазначила Олена Цикунова.. Електростанція зареєстрована в місті, але землі під підприємством знаходяться у власності Райгородоцької селищної ради. Навіть деякі вулиці Миколаївки теж знаходяться на землях Райгородка. У випадку приєднання селища до громади відпадуть складні земельні питання хоча б у цьому напрямку.
Миколаївська громада чекає Райгородок, вже двічі надсилала запрошення, щоб селище розпочало процедуру приєднання, але були відмови. Якщо так станеться, що селище приєднають за Перспективним планом, у міській раді бачать його як потужний старостинський округ. Готові розглядати, яких саме спеціалістів залишати в Райгородку. В Миколаївці був відкритий перший в Донецькій області Прозорий соціальний офіс і ЦНАП в одній будівлі, але спеціалісти з соціальної роботи присутні в старостинських округах. Питання транспортного сполучення можливо вирішити за допоогою комунального автобуса, його нещодавно придбали в Миколаївській ОТГ. Цей автобус за графіком міг би здійснювати соціальні рейси, щоб відвозити жителів до адміністративного центру громади за отриманням послуг.
До експертів Донецького ЦРМС Миколаївська громада звертатиметься за фінансовими розрахунками у випадку приєднання, допомогою з проходженням всієї процедури приєднання та з питаннями підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування.