Под Славянском провели массовое перезахоронение

Под Славянском провели массовое перезахоронение

Останки 158 воинов...

Сьогодні у с. Маяки Слов’янського району відбулося урочисте перепоховання останків 158 воїнів 12-ї та 6-ї армій, 3-ї та 8-ї Гвардійській армій, які загинули в боях при звільненні Слов’янщини в 1941-1943 роках та мітинг з відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У заході взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, представники Операції об’єднаних сил, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, учнівська молодь.

«74 роки минуло з тої пори, коли закінчилася одна з найстрашніших війн в історії людської цивілізації. Але війна закінчиться, коли буде поховано останнього солдата. Сьогодні ми зібралися тут, аби вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся. Тих, кого не дочекалися рідні. Ми віддамо честь і нарешті зі всіма почестями поховаємо тих, хто під час Слов’янсько-Ізюмської операції втратив своє життя, звільняючи Україну від нацистської навали. Нажаль, зі 158 воїнів лише п’ятьох можемо ідентифікувати. Ми маємо пам’ятати, якою ціною дісталася ця перемога. Україна і тепер продовжує боротися за свою незалежність», – наголосив Ігор Стокоз.

Також він подякував пошуківцям ГО "Плацдарм" за ту роботу, яку вони проводять, завдяки якій сьогодні 158 воїнів Другої світової нарешті віднайшли вічний спокій у братській могилі у Маяках.

Під час перепоховання військовий капелан Національної гвардії України (в.ч. 3035), священнослужитель Православної церкви України ігумен Діонісій Васильєв прочитав заупокійну літію за загиблими.

 Прес-служба Донецької облдержадміністрації