- Категория
- Новости региона
- Дата публикации
- Кількість переглядів
- 4
На какие аферы по телефону ведутся жители Донецкой области?
Аферисти під виглядом родичів виманюють гроші на «лікування». Це одна з найпопулярніших шахрайських схем наряду зі «звільненням від покарання». Загалом з початку року поліцейські задокументували понад 1000 шахрайств.
Серед усіх шахрайств 70 – ті, де злочинці представлялися членами сім’ї, які «потрапили в біду». Способи змусити жертву власноруч віддати гроші можуть бути різні, але це завжди кризова ситуація, яку треба вирішити негайно. Найчастіше аферисти розповідають, що були затримані правоохоронними органами і просять грошей, аби «відкупитися від покарання». Альтернативний метод – нібито серйозна хвороба, на яку потрібні кошти.
Іноді зловмисники телефонують навмання, іноді – готуються до злочину, збирають інформацію про жертву. Потерпілими, як правило, стають жінки від 45 років.
Чотири тисячі гривень втратила 62-річна жителька Ясинуватського району, повіривши фальшивому онуку. Чоловік попросив фінансової допомоги: нібито він потрапив до лікарні і йому будуть робити операцію, а грошей на лікування у нього немає. Турботлива бабуся відразу перерахувала кошти на вказаний номер банківської картки.
Пізніше вона додзвонилась до онука, який повідомив, що з ним все добре і сьогодні він їй взагалі не дзвонив. Наразі поліцейські розшукують шахрая. Розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».
Шахраї навмисно змушують жертв сильно хвилюватися, адже у стані шоку людина не звертає увагу на деталі. Це одна з причин, чому потерпілим здається, що голос у слухавці був схожий на голос їх сина або онука.
На сьогодні розкрито кожне четверте шахрайство. Аби не потрапити у шахрайську пастку, дотримуйтеся порад поліції:
- не довіряйте, якщо вам телефонують з незнайомого номера і представляються рідною людиною.
- «відстроїтися» від впливу афериста допоможе згадка, що саме так діють шахраї
- відразу передзвоніть сину(онуку), аби упевнитися, що телефонував не він
- заздалегідь домовтеся з сином (онуком) про кодове слово на випадок такої ситуації. Шахрай не зможе його назвати.