Стало известно, кто в Славянске "выставлял" автомобили

Задержан несовершеннолетний преступник - на его счету более 20 краж

"Не хочу працювати, краще красти" – заявив 16-річний правопорушник слов'янським поліцейським. На сьогодні вдалося довести його причетність до більш ніж 20 епізодів крадіжок, які він скоїв у різних частинах міста.

Цього року багато автолюбителів Слов'янська зіткнулися із фактами протиправних посягань на своє майно. У нічний час їх машини виявлялися зламані, з них пропадали акумулятори та інші речі. Так як зломи завжди відбувалися у темний час доби, знайти свідків подій не вдавалось.

Після проведення оперативних заходів співробітникам розшуку Слов'янського відділу поліції вдалося встановити, що до серії зазначених епізодів має причетність 16-річний місцевий житель, який раніше вже мав проблеми з законом. Хлопець одразу зізнався лише у декількох крадіжках, але потім став згадувати все нові свої "подвиги", вчинені ним з весни до осени.

За словами юного правопорушника, кримінальному ремеслу його навчав 18 річний приятель, з яким згодом він й став ходити "на справу". "Наставник" показував, як перевіряти автомобілі на відсутність сигналізації, як розкривати салон та капот (перевага віддавалася вітчизняним маркам) та куди потім можна збувати викрадене майно. Такі спільні "уроки", ймовірно, тривали б й надалі, якби старший з приятелів не був у середині літа затриманий правоохоронцями. У даний час він заарештований та очікує суду, який розгляне цілу серію з 24 скоєних ним злочинів – серед них були численні крадіжки (в тому числі і зі зломом), грабежі і угони.

Залишившись без свого "вчителя", юний правопорушник вирішив діяти самостійно, хоча й розумів, що також рано чи пізно буде затриманий. Як пояснював пізніше, працевлаштуватись за майбутньою спеціальністю він не планував (а навчався у профтехучилищі на "тракториста-машиніста широкого профілю"), та й взагалі працювати "як всі" не любив.

Діяв зловмисник з 24 до 5 години ранку, в різних частинах Слов'янська. Розкривав салони за допомогою викрутки або шляхом розбиття скла. Здобиччю щоразу ставав автомобільний акумулятор, а іноді – й інше майно (в останніх епізодах були викрадені електроінструменти з багажника та задня панель салону з аудіодинамиками). Крадіжки правопорушник здійснював 2-3 рази на тиждень, зламавши навіть кілька невеликих магазинчиків.

Тепер на неповнолітнього правопорушника чекає суд, який визначить йому міру покарання.

Слов'янський відділ поліції

Донецькій області