Коронавирус в Славянске сбавляет обороты

Официально

Слов'янська ВЦА інформує

Сто вісімдесят сім лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 виявлено у Слов’янську за останній тиждень, у тому числі, 21 серед дітей (за попередній тиждень — 205 випадків, 9 — серед дітей). Коефіцієнт виявлення складає 35,3%. Таку інформацію надала начальниця відділу охорони здоров’я Олена Джим.

Усього у Слов’янську у поточному році зафіксовано 11239 лабораторно підтверджений випадків коронавірусної інфекції. 666 з тих, хто захворів — діти, 298 — медичні працівники.

Наразі продовжують хворіти 419 осіб. 63 із них госпіталізовані у міські інфекційні відділення. Ще 20 продовжують лікування в терапевтичних відділеннях.

Зазначимо, що у поточному році 300 випадків захворювання, на жаль, закінчилися летально. 246 пацієнтів серед померлих — особи, старші за 60 років із супутніми захворюваннями.

Додамо, що зараз на самоізоляції перебувають 883 мешканці міста. Крім інфікованих, у це число входять ті, хто контактував із хворими, прибув із-за кордону та члени їхніх родин.

Також за останній тиждень проведено 530 заборів біологічного матеріалу для обстеження методом ПЛР.

Крім того, станом на сьогодні 91 мешканець міста проходить лікування з приводу пневмонії. Вісімдесят три з них знаходяться у стаціонарі лікарень, інші лікуються амбулаторно. Усі вони обстежені методом ПЛР. Усього в поточному році діагноз “пневмонія” було поставлено 2002 слов’янцям.

Звертаємо увагу, що у поточному році лікувальні заклади міста отримали гуманітарну допомогу у вигляді засобів індивідуального захисту та дезинфекції, медапаратури, кисневих концентраторів на суму 2565,3 тис. грн. Ще 4,34 млн було виділено з місцевого бюджету. На вакцинопрофілактику держбюджет виділив 3826,6 тис. грн.

Додамо також, що у місті проводиться вакцинація проти коронавірусу. Наразі вакциновано 54481 особа. Із них першу дозу отримали 30089 людей, другу – 24392.

Нагадаємо, що наразі у місті прищепитися від коронавірусу можна у центрі вакцинації, розташованому у міській центральній бібліотеці (пл. Соборна, 2А). Він працює щоденно, з 9:00 до 16:00.

Також вакцинація проводиться у кабінетах щеплень центра первинної медико-санітарної допомоги:

амбулаторія №1 (вул. Банківська, 85),

амбулаторія №2 (вул. Г. Батюка 25),

амбулаторія №7 (вул. Донська, 5),

амбулаторія №9 (м. Святогірськ, вул. І. Мазепи, 21А),

амбулаторія №10 (вул.Маломіська, 142).

Для тих, хто за станом здоров’я не може дістатися до пунктів вакцинації, щеплення проводять дві мобільні бригади центру “первинної” медицини.