Вадим Лях призывает жителей покинуть Славянск: аргументы

Вадим Лях призывает жителей покинуть Славянск: аргументы

ВИДЕО

Вадим Лях закликав жителів Слов’янської громади тимчасово виїхати з області

У понеділок, 4 квітня, керівник Слов’янської військової адміністрації Вадим Лях звернувся до жителів громади з закликом тимчасово виїхати з території Донецької області.

«Вчора керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко закликав мешканців тимчасово залишити територію області. Наполегливо повторю його прохання для мешканців Слов'янської громади. Особливо це стосується жінок із дітьми, пенсіонерів, людей із хронічними захворюваннями», – зазначив він.

За словами Вадима Ляха, найчастіше як аргумент для того, щоб залишитись, люди наводять відсутність грошей – мовляв, в евакуації не буде, на що жити. Особливо часто про це кажуть самотні матусі з дітьми.

«Давайте подивимося. Перебуваючи вдома, самотня мама з двома дітьми, один з яких молодший за 3 роки, отримує: допомога самотньої матері – 3400 грн, допомога з малозабезпеченості – 2800 грн та виплати на народження дитини – 860 грн. Виїхавши і ставши тимчасовими переселенцями, жінка зможе додатково до цієї суми отримати 2000 грн на себе та 3 тис. на кожну дитину», – пояснює керівник адміністрації.

Інший приклад. Якщо пенсіонер отримує мінімальну пенсію у 2100 грн, виїхавши, він додатково отримає ще 2 тис., а за наявності інвалідності – 3000 грн.

Потрібно розуміти, що до всіх доходів – зарплат, пенсій, допомог, субсидій, ті, хто виїхав, отримають додатково 2-3 тис. грн. Навіть якщо вдома людина не має жодних доходів, ставши тимчасовим переселенцем, вона може розраховувати на ці виплати.

«Ще один аргумент, що часто звучить – мені нікуди їхати, нема за що знімати дороге житло. Це все відмовки. Евакуаційні потяги вивозять людей безкоштовно. З початку широкомасштабних військових дій через Слов'янськ та Краматорськ потягами вивезли понад 80 тисяч людей. Ніхто з них не лишився на вулиці», – запевнив Вадим Лях.

У західній частині країни можна знайти як безкоштовне житло, і оселитися за гроші. Часто надають безкоштовне харчування, одяг, роздають гуманітарну допомогу, працюють волонтери.

Можливо, при безкоштовному розселенні не буде звичного рівня комфорту. Але в даному випадку не йдеться про еміграцію. Це тимчасовий захід.

«Зараз у ЗСУ головне завдання – відстояти нашу область та нашу громаду, щоб людям було, куди повертатися. А завдання міської влади – зберегти населення. Тому що людське життя безцінне і для нас найдорожче – люди», – каже Вадим Лях.

>