Поматросили и... вернули. Земли Славкурорта теперь в распоряжении Славянска

Срок действия договора истекал в 2024 году

Фото з архіву КарачунаПрокуратура відстояла право громади на користування землею регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт»

Донецька обласна прокуратура відстояла у Східному апеляційному господарському суді рішення суду щодо розірвання договору на право тимчасового користування земельною ділянкою у курортній зоні м. Слов’янська площею понад 240 га.

Прокурори встановили, що дочірньому підприємству «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов’янський курорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» надано у користування земельну ділянку строком на 25 років (термін дії договору спливав у 2024 році – Карачун)

Проте увесь цей час користувач не захищав лісопаркову зону регіонального ландшафтного парку від пожеж і незаконних порубок. Також під час демонтажу комунікацій допустив порушення родючого шару ґрунту. Крім того, не сплатив за землю до місцевого бюджету понад 8 млн грн.

Виявивши вказані порушення, Слов’янська окружна прокуратура в інтересах держави звернулась до суду із позовом про розірвання зазначеного договору для повернення земельної ділянки у власність територіальної громади, який задоволено у повному обсязі.

Відділ інформаційної політики

Донецької обласної прокуратури