Схемы вокруг покупки дома в Славянске: Куць развеял коррупционный скандал

Схемы вокруг покупки дома в Славянске: Куць развеял коррупционный скандал

Ожидаемый поворот...

Председатель Донецкой облгосадминистрации Александр Куць на своей странице в Фейсбук опубликовал подробную информацию о покупке дома семейного типа в Славянске.

Этот шаг губернатор сделал, чтобы свести на нет различные домыслы и догадки по поводу "коррупционного" скандала.

Напомним, ранее сообщалось, что дом для многодетной семьи в Славянске был куплен на 500 тысяч гривен дороже, чем он продавался на сайте объявлений.

- Про дитячий будинок сімейного типу у Слов'янську, придбаний коштом держави за 2 млн гривень. Один блогер пише, «чиновники обікрали дітей». Як «доказ» наводить оголошення в інтернеті, де вказана інша ціна. Ні запитів, ні звернень за роз'ясненнями. Проте одразу – висновок. «Мєрзость і тупость» (с).

Натомість усе виглядає не так «сенсаційно». Поясню.

Перше. Порядок та умови надання житла для дитячих будинків сімейного типу визначає Постанова Кабінету міністрів №877. Вона унеможливлює прийняття одноосібного рішення. Згідно постанові, в області створена комісія з 13 осіб – представників департаментів, юристів, правоохоронців. Очолює її мій заступник Ігор Стокоз. Такі ж комісії створені у містах та районах. Ці місцеві комісії подають на розгляд комісії обласній варіанти житла, яке може бути придбане для потреб дитячих будинків сімейного типу. Комісія обласна цю інформацію перевіряє і за відсутності зауважень, погоджує.

 Друге. Житло має відповідати багатьом критеріям: площа, упорядкованість, наявність меблів і обладнання, відсутність юридичних обтяжень, обмежень, заборон і ще безліч «тощо». Знайти відповідне житло в області непросто. Крім того, власники здебільшого не хочуть мати справу із бюджетом: проходити реальні експертизи, показувати реальні ціни і сплачувати реальні податки. У загальну вартість, яку сплачує держава, входить і експертна оцінка, і вартість землі, і нотаріальні послуги, і обладнання, яке власники залишають у будинку...

Третє. Будинок у Слов'янську, за висновками міської та обласної комісій, відповідає усім критеріям. Крім того, він знаходиться у самому центрі міста, що взагалі для такого роду житла радше виняток. Загальна вартість об'єкту вказана в Акті обстеження місцевою комісією, публікую його нижче. (До речі, висновки про загальну суму члени комісії роблять, спираючись на експертні оцінки і рекомендації, які вказані у тій-таки 877-й постанові).

Четверте. Гроші за житло виплачені його колишній власниці повністю – про це свідчать два платіжні доручення, фотокопії яких теж можна переглянути нижче.

 П'яте. Блогерам, які розігнали хвилю негативу, хочу сказати: якщо вашою задачею було облити брудом, то ви, безумовно, з нею впоралися. Хотіли б розібратися – звернулися б за коментарями до обладміністрації чи місцевої влади. Але тоді б сенсації не було, чи не так?!

Я дякую тим журналістам, які сьогодні, реагуючи на цю ситуацію, зверталися до ДонОДА, отримували відповіді й роз'яснення і видали в ефір збалансовані сюжети.

Ще раз підкреслю: рішення про придбання житла у Слов'янську (як і рішення про придбання іншого житла дітям-сиротам та дитячим будинкам сімейного типу) приймаються колегіально – на основі експертиз та висновків комісій. Є питання – запрошую брати участь у їхніх засіданнях, вони проходять у відкритому режимі.