Буллинг в Славянске: есть первые пострадавшие

Буллинг в Славянске: есть первые пострадавшие

Виновного привлекли к ответственности

Слов'янські поліцейські притягли до відповідальності хлопця за цькування одногрупника

В поліцію звернувся неповнолітній, який вже тривалий час піддається цькуванню з боку одногрупника. Хлопець повідомив, що спочатку він намагався ігнорувати задирання, сподіваючись, що образнику набридне, але ситуація лише загострювалась. Не бажаючи допустити тяжких наслідків, хлопець із батьками, звернулись до поліції.

Працівниками ювенальної превенції була проведена профілактична бесіда із кривдником (булером) та останнього було притягнути до адміністративної відповідальності ст. 173-4 "Булінг (цькування) КУпАП.

Працівниками ювенальної превенції постійно проводяться профілактичні бесіди в учнівському середовищі, спрямовані на моральне виховання молоді, повагу один до одного та недопущення порушень прав іншої людини. Також поліцейські знайомлять дітей із змінами в законодавстві України, які гарантують захист постраждалим від булінгу та які наслідки чекають самих булінгістів.

Інспектори ювенальної превенції закликають дітей не соромитися та не боятись звертатись по допомогу до поліції, адже факти булінгу в закладах освіти все ж таки трапляються і іноді потребують більш дієвих заходів, ніж бесіда.

Нагадаємо, що Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу».

Булінг (цькування) – діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Покарання – штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо правопорушення вчинено особою віком від 14 до 16 років, штраф накладатиметься на батьків.

До відповідальності притягується і керівник освітньої установи, якщо вчасно не повідомив про факти булінгу до органів поліції. Санкція – штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Слов'янський відділ поліції

Донецької області