Завтра в Славянске вручат ключи от квартиры Герою Украины

Для награждения к нам приедет губернатор

19 вересня о 10:00 в місті Слов’янськ (за адресою: вул. Торська, буд. 57) відбудеться урочисте вручення ключів від квартири заслуженому майстру спорту України з плавання серед спортсменів з вадами зору, багаторазовому переможцю Паралімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, Герою України Віктору Смирнову.

У заході візьмуть участь голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, його заступник Вадим Філашкін, Слов’янський міський голова Вадим Лях, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик.

Загальна вартість квартири, придбаної для Віктора Смирнова, склала 580 тис. грн. Сума коштів, виділених з обласного бюджету – 289025,09 грн., друга частина – з міського бюджету.

Додамо, що на сьогоднішній день обласна комісія схвалила здійснення адресної виплати для придбання житла чотирьом спортсменам Донецької області. Найближчим часом відбудеться вручення ключів трьом майстрам спорту України міжнародного класу – Наталії Мартюхіній (кікбоксинг WAKO), Леону Білицькому (гирьовий спорт) та Наталі Семеновій (легка атлетика, метання диску).

Біографічна довідка

Віктор Смирнов народився 2 серпня 1986 року в місті Донецьк. У 2005 році закінчив Слов’янську загальноосвітню спецшколу-інтернат № 23 для сліпих та слабозорих дітей. Є випускником Донецького національного університету та Донецького державного університету управління. Працює спортсменом-інструктором з плавання серед спортсменів з вадами зору штатної збірної команди України.

Плаванням почав займатися з 2000 року під керівництвом заслуженого тренера України Світлани Казначеєвої. З 2002 року є членом збірної команди України з плавання серед спортсменів з вадами зору. У 2004 році йому присвоєне звання «Заслужений майстер спорту України».

Віктор – багаторазовий переможець та призер чемпіонатів і Кубків України, неодноразовий чемпіон світу та Європи, рекордсмен світу та Європи, п’ятиразовий переможець, срібний та бронзовий призер ХІІ Паралімпійських ігор 2004 р. у Афінах, триразовий бронзовий призер ХІІІ Паралімпійських ігор 2008 р. у Пекіні, переможець, срібний та бронзовий призер XIV літних Паралімпійських ігор 2012 р. у Лондоні, срібний призер XV літних Паралімпійських ігор 2016 р. у Ріо-де-Жанейро. На останньому чемпіонаті світу, що відбувся 9-15 вересня 2019 р. в Лондоні, здобув «золото» на дистанції 100 м на спині та «бронзу» на дистанції 200 м комплексним плаванням.

У 2004 році Віктору Смирнову присвоєне звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Також він є повним кавалером ордена «За мужність», нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

іктор Смирнов є почесним громадянином міста Слов’янськ та міста Донецьк.