Новости Славянска

Сколько нужно будет заплатить за попытку стать мэром Славянска

Новости Славянска, 0 комментариев
Сколько нужно будет заплатить за попытку стать мэром Славянска

   Виборчий кодекс, підписаний у грудні Володимиром Зеленським, разом зі зміною виборчої системи регулює і цілу низку інших питань, зокрема щодо застав кандидатів та партій на виборах всіх рівнів. Якщо суттєвих змін у розмірах застав кандидатів у президенти та до парламенту не відбулося, то заставу у місцеві ради підняли майже в 40 разів у порівнянні із місцевою кампанією 2015 року. Джерело – ЧЕСНО.

   Чому так сталося?

   На таке зростання вплинуло одразу два чинники:

   - зміна формули розрахунку, яка збільшує розмір застави рівно у 10 разів (4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців; попередня формула цю ж кількість зарплат на кожні 100 тисяч виборців);

   - з 2015 року мінімальна заробітна плата у гривневому еквіваленті зросла в 4 рази.

   Така формула є актуальною для:

   - кандидатів у міські голови в облцентрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше;

   - для партій, які реєструватимуть свої списки до обласних рад, міських рад у облцентрах (у т.ч. столиці) й містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

   У теорії грошова застава є своєрідним підтвердженням серйозності намірів учасників виборчого процесу. Крім цього, це превентивний механізм, який має зменшити вплив на вибори технічних кандидатів, яких реєструють, щоб “відтягнути” голоси чи взяти участь у розподілі місць у виборчих комісіях.

   Що стосується міст Донбасу, то кандидатам у мери Маріуполя треба буде сплатити близько 586 тисяч гривень, кандидатам в очільники Краматорська — 264 тис. грн .

   Кандидату у мери Слов'янська треба буде сплатити близько 180 тисяч гривень.

Последние новости