Славянск посетит международный фестиваль

Славянск посетит международный фестиваль

Подробности

З 12 листопада на Донеччині стартує XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Він триватиме до кінця листопада. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Цей фестиваль вже став традиційним для нашої області, і з кожним роком до переліку громад, де проходять перегляди стрічок, додаються нові. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці Слов'янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Добропілля, Покровська, Новгородського (що поблизу Торецька) та Вугледару. Покази пройдуть також у місцях позбавлення волі.

Традиційно Мандрівний Docudays UA завітає до 22-х областей України, його фільми подивляться мешканці і понад 220 міст і містечок.

Партнерами фестивалю в областях України є 47 молодіжних і правозахисних організацій та 217 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. На Донеччині партнером Фестивалю є правозахисна громадська організація “Донецький Меморіал”.

“Саме завдяки Мандрівному фестивалю створюються можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. На мою думку, це сприяє розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності”, – розповів координатор показів у Донецькій області, правозахисник Олександр Букалов.

Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів – кінотеатри, будинки культури, школи й вищі навчальні заклади, кіноклуби та креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії та обговорення переглянутих фільмів

Цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

Правозахисну складову на фестивалі представляла Всеукраїнська Кампанія проти кібербулінгу, мета якої – зменшення проявів кібербулінгу через інформування суспільства та адвокатування змін до державної політики у сфері прав людини.