- Категорія
- Новини Словʼянська
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 13
Как многодетная семья из Славянска создала мини-ферму
Родина, де виховуються 14 дітей, заснувала міні-ферму, де виготовляють шоколадні цукерки з начинкою із сиру.
Ксенія Корчма – багатодітна мати. У неї п’ять своїх дітей і ще дев’ять прийомних, повідомляє «Бізнес-Схід».
Взяти дітей до родини Ксенія вирішила ще на початку 2000-х років. Біля її хати був дитячий будинок, жінка бачила, з якими сумними очима звідти виходили діти.
У родині діляться любов’ю з дітьми
“Я бачила очі цих дітей, деякі з них приходили до нас додому, погратися, солодощів поїсти, – згадує Ксенія часи, коли вона вирішила брати в родину дітей. – Моє серце не могло це витримати, мені хотілося їм допомогти. Я переконана, що дитина має виховуватися у родині, відчувати батьківське тепло і любов”.
Поступово до п’ятьох рідних додалося ще дев’ять з притулків та дитбудинків. Багатьом з них доводилося адаптуватися до родинного життя, адже в притулках діти провели більшість свого життя.
“Діти, яких не носять на руках, не співають колискових, відрізняються від тих, яких люблять і виховують в родині. Ми докладаємо багато зусиль, щоб з ними поділитися своєю любов’ю”, – каже багатодітна мати.
У 2014 році будинок, де жила ця родина, потрапив під обстріл, його розбомбили. Небайдужі люди, друзі, незнайомі через соціальні мережі з різних міст України і світу зібрали гроші, аби придбати для дітей нову хату.
Заснували міні-ферму
Історія сімейної ферми у родині Корчми почалася у 2015 році, коли уряд скасував пільги для багатодітних родин на сплату комунальних послуг.
“Треба було думати, як прожити далі. Ми придбали кілька кіз, що давали молоко. А потім якось швидко купили ціле стадо – 53 кози. І в один день вирішили робити сири,” – розповідає Ксенія.
Діти у родині допомагають доглядати за тваринами. У кожного є свої обовязки – хтось сіно несе для кіз, хтось води їм наливає. Шістнадцятирічна Настя може подоїти тварин доїльним апаратом. Ксенія переконана, що так виховує в дітях відповідальність і привчає до праці.
Опанували сироваріння
Знань для виготовлення сиру родина не мала. Ксенія почала активно вчитися – читала літературу, дивилася відеоуроки. Згадує свої перші кроки у цій справі – перший сир вона перетримала. Згодом досвід став приходити. Зараз на міні-фермі “Срібне копитце” виготовляють крафтові сири – класичні, з травами, горіхами, з плісенню. Також тут навчилися робити сири, які визрівають понад два роки.
У твердого сиру немає терміну придатності, – ділиться секретами Ксенія. – З роками сир додає особливих ноток, аромату і стає кращим. Сироваріння – це дуже цікаво. Мені хотілося б, щоб і ми, українці, мали в цій справі такі традиції, як європейці, де цей сирний бізнес є родинною справою кілька століть”.
Свої сири продають через соціальні мережі, мають сторінку на одному з інтернет-майданчиків. Багато клієнтів є з Київщини, Одещини, замовляють сир клієнти зі Львова,Чернівців.
Ексклюзив родини – сирні цукерки
Нещодавно Ксенія спробувала виготовити сирні цукерки. Їх як оригінальний подарунок найчастіше замовляють на свята.
“Мені завжди подобалося це поєднання – сиру і шоколаду, тому вирішила це поєднати. Зараз робимо сир в шоколаді і корпусні цукерки, де є шматочок сиру і наповнювач. Цукерки потребують багато умінь, але воно того варте: таким подарунком можна здивувати”, – каже Ксенія.
Уміння з виготовлення цукерок опанувала її донька Настя. Дівчина охоче береться за виконання замовлень, у такий спосіб допомагає і родині гроші заробити, і собі. У майбутньому хоче стати технологом харчового виробництва.
А Ксенія Корчма переконана, що приготувати домашній твердий сир може будь-яка господиня на своїй кухні – потрібні каструля і бажання.
Родина Корчми мріє про будівництво справжньої сироварні за склом, щоб, як у Європі, подивитися на цей процес могли люди і придбати поряд у крамниці сири. Також Ксенія каже про потребу у великому облаштованому льосі (підвалі) для зберігання сирів. Це все потребує багато грошей і фізичної праці. Але роботи у цій родині не бояться.