Нацбанк буде збирати монети для потреб ЗСУ

Протягом наступних трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень

Нацбанк України запустив благодійну акцію "Смілива гривня", у межах якої протягом трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень – їх потім перерахують на потреби ЗСУ.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Протягом наступних трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України", – пояснили в регуляторі.

Наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн.

"Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях.

Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника", – кажуть в НБУ.

Пункти мобілізації монет працюватимуть із 1 серпня до 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків – Ощадбанку та ПУМБу. Принести монети може кожен охочий.

"Акція "Смілива гривня" – це гарна нагода зробити свій внесок у перемогу, навіть, якщо він становитиме лише 10 копійок.

Здавайте монети в банки, а ми відправимо їх на фронт", – заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

"Можна також організувати колективний збір коштів серед громад певного району, житлового комплексу, на роботі або в інших спільнотах", – йдеться у повідомленні.

Адреси відділень, у яких можна здати зібрані монети, а також детальні умови участі в акції зазначені на сайті "Смілива гривня".