Курс валют: у Нацбанку розповіли, як купити долар по 36,6 гривні

Проте є обмеження для покупки – 50 тисяч гривень

У низці банків України можна купувати безготівковий долар за курсом, встановленим Нацбанком на даний день, тобто на рівні 36,6 гривні. Однак у цьому випадку діє обмеження у 50 тисяч гривень. Про це розповів заступник голови Ради НБУ Василь Фурман, повідомляє ТСН.

"Поки ми маємо фіксований курс для безготівкових операцій на рівні 36,6 грн, а готівковий ринок – набагато менший. Тобто, якщо порівнювати в абсолютних цифрах, то на безготівковому ринку вдень купується/продається понад $300 мільйонів, на готівковому – приблизно $50 мільйонів. На мою думку, курс на безготівковому ринку має бути базовим", – зазначив він.

За його словами, немає макроекономічних підстав для ослаблення гривні, регулятор повністю контролює ситуацію.

"На сьогоднішній день у банках вже є готівковий долар. Ви однозначно вже можете його купити. Там курс ринковий. Тобто він відрізняється від безготівкового курсу, який зафіксований 36,6 грн. Також можна купити і безготівковий долар у межах до 50 тисяч гривень через деякі банки. Але не всі банки проводять ці операції, тому що це залежить від стратегії того чи іншого банку", – каже представник Нацбанку.