Мобілізація в Україні: чи завершиться вона 23 серпня

Експерти відповіли на це питання

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через військову агресію Росії. Рішення про подовження мобілізації в Україні ухвалює парламент. Члени парламентського комітету з питань нацбезпеки та експерти розповіли виданню "Апостроф", що буде на їхню думку з мобілізацією після 23 серпня.

Чи продовжиться мобілізація в Україні

Член парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко наголосив, мобілізація в Україні подовжиться.

"Не думаю, що мобілізацію буде зупинено. Ми щодня втрачаємо пораненими та вбитими наших бійців, вибувають окремі військово-облікові спеціальності. Зараз не можна припиняти мобілізацію – це однозначно. Ми щодня зазнаємо втрат і потрібно заповнювати особовий склад Збройних Сил України", – сказав він.

Костенко зауважив, що новий етап мобілізації в Україні може бути більш вибірковим.

"Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають", – роз’яснив він.

Член комітету ВР з питань нацбезпеки Сергій Рахманін зазначив, що правові підстави для мобілізації – це режим воєнного стану. Тобто коли вводиться правовий режим воєнного стану, держава має право проводити мобілізацію, зокрема й загальну. Відповідно указ про мобілізацію прив'язується до терміну дії воєнного стану.

"Оскільки війна завтра у нас точно не закінчиться, правовий режим воєнного стану буде подовжено, відповідно буде видано новий указ, який дозволяє проводити мобілізацію", – наголосив фахівець.

Рахманін підкреслив, що указ про мобілізацію не свідчить про те, що вона проводиться щодня.

"Це означає, що держава у разі потреби на період дії правового режиму воєнного стану може мобілізувати певну кількість осіб. Коли, кого і скільки, це вже визначають збройні сили. Указ просто надає правові підстави", – пояснив він.

Читайте також: У ЦПД спростували фейки про мобілізацію науковців та родичів загиблих військових

Іншу думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов – мобілізація може бути навіть масштабнішою, адже втрати на фронті, на жаль, серйозні.

"23 серпня закінчується і дія воєнного стану, а мобілізація це один з елементів воєнного стану. Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який у більшості зараз і мобілізований, на жаль, закінчується. Втрати особового складу, не тільки безповоротні, а й санітарні, поранені – досить великі за ці місяці. І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту", – резюмував він.