Фіндопомога українцям: Мінцифри та Мінсоцполітики створили систему для перевірки

Єдина система дозволить запобігти повторним виплатам прямої фінпідтримки

Мінцифра та Мінсоцполітики об’єднали зусилля, створи та вже запускають єдину систему, що дозволить запобігти повторних виплат прямої фінансової підтримки.

Завдяки програмі можна буде перевірити, чи отримує людина грошову допомогу наразі. Це допоможе зберегти більше ресурсів для тих, хто цього потребує.

Платформою зможуть користуватися гуманітарні міжнародні організації, що підписали Меморандум із Мінцифрою та Державним підприємством «Дія». Організації будуть завантажувати на цю платформу дані про людей, що подали заяву на отримання грошових виплат, та перевірятимуть за необхідності.

Програма була розроблена за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що ПРООН в Україні упроваджує за фінансової підтримки Швеції.

Перш ніж обробити відомості, система перетворить їх на токени. У подальшому вона порівнюватиме не інформацію про людину, а спеціальні хешкоди цих токенів. Це означає, що персональні дані зберігатися не будуть.