ПриватБанк почав блокувати рахунки переселенців з Донбасу: куди звертатись

Куди звертатися у разі блокування рахунку

ПриватБанк почав блокувати рахунки переселенців з Донецької та Луганської областей, вимагаючи актуалізувати дані про місце проживання. Такі дії фінустанови в уряді назвали незаконними, банк готує роз'яснення.

Як заявила віцепрем'єрка Ірина Верещук, люди скаржаться, що банк вимагає від них актуалізацію персональних даних.

"За допомогою мобільного додатку Приват24 або на сайті фінустанови клієнтам треба оновити інформацію стосовно адреси проживання і додати документ, що підтверджує місце проживання", – розповіла вона.

За словами Верещук, додатково можуть вимагати копії документів, зокрема, довідки про взяття на облік ВПО (навіть якщо такі дані вже надавалися банку або клієнт не має статусу ВПО).

"В окремих випадках вимагають прибути до відділення. Інакше попереджають, що протягом серпня заблокують рахунок. Подібні вимоги банку та блокування рахунків є неприпустимими", – додала представниця уряду

Наразі, за її словами, Мінреінтеграції вже звернулося до НБУ з проханням розібратися в ситуації.

У ПриватБанку на запит LIGA.net повідомили, що готують офіційний коментар з цього приводу. Він буде доданий до новини пізніше.

Куди звертатися у разі блокування рахунку

Якщо ви зареєстровані на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Донбасу та отримуєте повідомлення від ПриватБанку з вимогою актуалізувати дані, вам необхідно звернутися: на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань за номером 1548, а також +38 (096) 078 84 33 – для осіб, які знаходяться на ТОТ (через WhatsApp, Telegram, Viber); до громадської організації "Донбас СОС".

Консультації надаються через:

- телефонну гарячу лінію 0800 309 110;

- додаток Viber +38 (093) 500 69 18;

- електронну пошту: [email protected];

- сторінку у Facebook;

- онлайн-приймальню.

Консультації надаються щобудня з 09:00 до 21:00, в суботу з 09:00 до 18:00.