У Ердогана звинуватили деякі країни-члени НАТО в бажанні затягнути війну. Конкретики не надали

Є країни, які хочуть, щоб Захід продовжував війну

Турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу заявив, що його країна – серед тих, хто "найактивніше підтримує позицію Києва і щодо питання Криму, і на тлі атак Росії". Глава МЗС Туреччини в інтерв'ю на каналі Haber Global звинуватив деякі країни-члени НАТО в начебто бажанні затягнути агресивну російську війну проти України.

"Є країни, які хочуть, щоб Захід продовжував війну. Йдеться про країни-члени НАТО. Я говорю не лише про США, а про країни Альянсу. Були сили, які намагалися саботувати зернові домовленості. Хочу одразу зауважити, що йдеться не про Сполучені Штати, а про Європу", – уточнив він географію тих країн, чия влада, на його думку, затягує війну.

Глава турецької дипломатії заявив, що угода про припинення бойових дій має бути націлена на забезпечення цілісності України.

Чавушоглу констатував, що після раундів переговорів Україна-Росія навесні влада Туреччини "була сповнена надії на тлі зближення позицій сторін".

"Від першої зустрічі в Анталії ми не чекали негайного результату, але після зустрічі у Стамбулі ми мали надію. Однак надійшли відео та фото з Бучі – й атмосфера раптом змінилася. Діалог було перервано. Вони швидко вийшли з-за столу. На мій погляд, це стало точкою розлому", – зазначив міністр.

На думку Чавушоглу, безперебійне функціонування зернових угод "свідчить про припинення вогню", і в Анкарі "не втрачають надії, продовжуємо наші зусилля".