Мобілізація в Україні: чи є потреба у додаткових силах та призові жінок

Наразі відбуваються невеликі призови військовозобов’язаних чоловіків

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення Росії. Народний депутат, член комітету Верховної Ради з національної безпеки та оборони Федір Веніславський розповів в інтерв’ю «24 каналу», чи є потреба у додатковій мобілізації та кого зараз призивають до армії.

Чи вистачає резерву у ЗСУ

Веніславський зазначив, що нині військові формування, які виконують завдання по захисту України, її територіальної цілісності й суверенітету, забезпечені більш-менш сталим особовим складом.

«Йдуть невеликі призови тих військовослужбовців, яких потребує сектор безпеки й оборони», – сказав він.

Військовий облік для жінок: чи є зміни у його правилах

За словами Веніславського, постановка жінок на військовий облік відбувається відповідно до наказу міністра оборони, який з'явився з ініціативи Генштабу. У документі є затверджений перелік спеціальностей, які можуть бути заміщені жінками.

"Це і технологи харчової промисловості, і фахівці в галузі хімії, і в сфері інформаційних технологій, і зв'язку, і медичних спеціальностей тощо", – пояснив він.

Нардеп наголосив, що постановка на військовий облік є комплексною програмою. І до неї залучені не лише військовозобов'язані особи, а й органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти. Вони мають сповіщати центри комплектації про тих осіб, які підлягають військовому обліку.

«Жінки, які підлягають військовому обліку, повинні прийти до центрів комплектації, пройти військово-лікарську комісію і стати на військовий облік. Постановка на військовий облік не означає, що жінки будуть мобілізовані», – роз’яснив Веніславський.

За його словами, тільки, якщо ситуація на фронті погіршиться до такого стану, що необхідно буде ЗСУ доукомплектовувати жінками, лише тоді вони можуть бути мобілізовані.