Підготовка до псевдореферендумів на окупованих територіях майже завершена — розвідка

В ГУР також розповіли, чи зможуть окупанти провести псевдореферендуми

Підготовка до псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях майже завершена. В ГУР Міноборони розповіли, чи зможуть окупанти провести фейкові референдуми. Зокрема, на думку представника української розвідки Вадима Скібіцького, їх проведення буде залежати від ситуації на фронті, а також від того, чи зможуть загарбники зламати спротив українців. Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна.

Також, він зазначив, що дати проведення псевдореферендумів можуть бути різними і вони можуть відбутися на різних територіях.

«По-перше, це так звані "ЛНР" та "ДНР". Там Росія вже дещо визначила їхній статус, визнавши ці незаконні утворення. Зараз мова насамперед про тимчасово окуповані території Запорізької та Херсонської областей», – заявив представник ГУР.

Він нагадав, що 11 вересня — єдиний день голосування в РФ. Однак, за його словами, що стосується псевдореферендумів, то можуть бути й інші варіанти. Скібіцький запевнив, що воєнна розвідка України відстежує всі процеси, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях.

«На сьогодні ми можемо з упевненістю сказати, що створені відповідні виборчі штаби, оперативні штаби, складені списки виборців, створені виборчі комісії. Тобто всі процеси, які стосуються підготовки до "референдуму", майже завершені», – сказав Скібіцький.

У ГУР повідомили, що на тимчасово окуповані території постійно приїжджають політики та урядовці РФ, а також «волонтери», які відповідають за підготовку фейкового голосування.

На думку представника розвідки, для загарбників бажано провести це все в один день.

«Але це буде залежати від ситуації на фронті. Бо якщо ми говоримо про Донецьку область, то противнику так і не вдалося захопити всю її територію і вийти на її адмінмежі. І по-друге, це буде залежати від того, наскільки їм вдасться створити картинку всенародної підтримки тощо», – вважає Скібіцький.

Представник ГУР також розповів, чи планують окупанти проводити псевдоголосування в Харківській області. За його словами, на Харківщині були різні підходи щодо можливості проведення псевдореферендумів.

«Але там, по-перше, невелика територія захоплена. А по-друге, їм же потрібна вся Харківська область. Адже проведення будь-якого референдуму без Харкова і створення якоїсь так званої "харківської народної республіки" тощо не матиме надалі ніякого успіху», – вважає представник розвідки.

Крім того, Скібіцький заявив, що загарбники активно готуються до псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Він нагадав, що там захоплено два великі міста – Мелітополь і Бердянськ.

«Паспортизації, видачі російських паспортів. За нашими даними, наприклад, у Бердянську вже видано 800 паспортів. Навіть діти, яким виповнилося 14 років, теж починають отримувати російські паспорти», – розповів представник розвідки.

Попри те, що РФ не змогла захопити всю територію Запорізької області, процес визначення долі цих окупованих територій триває і, за словами Скібіцького, можливо, вони будуть приєднані до незаконного збройного формування «ДНР», також не виключений і інший формат.

На думку представника розвідки, це питання, ймовірно, буде визначатися в останній момент, коли загарбники приймуть рішення, що робити: або відразу приєднувати до РФ, наприклад, до окупованого Криму, або створювати фейкові народні республіки.

«Це, вочевидь, буде визначатися на фінальному етапі, що саме написати в бюлетенях для так званого голосування», – каже Скібіцький.

На запитання про те, чи може фейкове голосування пройти 11 вересня, Скібіцький вказав на низку «критеріїв» загарбників.

«Вони ж планують голосувати не тільки на виборчих дільницях, а й проводити голосування онлайн через інтернет. Бюлетені – це пару ночей і вони будуть надруковані», – заявив він.

Також, за словами представника розвідки, що стосується готовності до псевдореферендуму, то вона доволі висока, майже на 90% все готово.

«Але тут же річ не в тому – як проводити чи не проводити. Для них важливі сама дата, коли це потрібно зробити, і "результати", які потрібно оголосити. Ми ж розуміємо, що це фікція і псевдореферендум», – підкреслив Скібіцький.