На ЄС чекають серйозні проблеми через санкції проти РФ, але блок має заплатити ціну свободи — Боррель

Боррель підкреслив, що у протистоянні з РФ українці ведуть боротьбу і за свободу Європи

На ЄС найближчим часом чекають серйозні проблеми через санкції проти Росії, проте блок має бути готовий заплатити ціну свободи. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель в інтерв'ю Krone.

«Ми обмежуємо економічні можливості Росії. Поки економіка Росії буде залежати від нафти і газу, їм будуть потрібні наші технології. У Росії проблеми. І, звичайно, ми зіштовхнемося з серйозними проблемами в короткостроковій перспективі. Не можна заперечувати, що ціни на газ зростають. Але ми повинні бути готові заплатити ціну за свободу», – заявив Боррель.

Він також підкреслив, що війна РФ проти України – це не тільки боротьба українців, а й війна за свободу Європи. Боррель додав, що ЄС чекає енергетична криза.

«Це найбільша криза в Європі. Спочатку боргова криза, потім пандемія, тепер енергетика. Єдине рішення: єдність», – зазначив він.

Крім того, дипломат підкреслив, що світ зіштовхнувся з кризою демократії.

«Авторитарні режими на підйомі. Старі імперії повертаються. Росія хоче повернення царизму, Китай і Туреччина мають імперські настрої. Тут також рішення може бути досягнуто лише через єдність. Кожен не виживає сам по собі», – заявив Боррель.

Глава дипломатії ЄС також розповів, що змінилося для ЄС у результаті нападу Росії на Україну.

«Для нас у Європі війна була колись далеко. Тепер драма, трагедія, страждання повертаються», – сказав він.

Крім того, Боррель пояснив, чому ЄС раніше не приділяв достатньо уваги попередженням Польщі та країн Балтії про російську агресію.

«Історія та географія мають величезне значення для розуміння кризи. Географічно та історично Литва більше стурбована Росією, ніж Іспанія на півдні. Її хвилює Північна Африка. Але в Європі ми не повинні підходити до викликів окремо, а разом», – відповів дипломат.

Боррель також відповів на запитання про те, чи вважає він ЄС глобальною наддержавою.

«З економічної та моральної точки зору – так. З військової — ні. Світ став небезпечним місцем. Члени ЄС повинні розуміти, що в разі потреби ми повинні захищатися і що нам потрібні інструменти для цього», – заявив Боррель.