Військовий облік жінок: чи дозволять їм виїздити за кордон

Роз’яснення дав експерт

В Україні з 1 жовтня жінки деяких професій мають стати на військовий облік. Для цього українкам необхідно прийти до територіального центру комплектування та пройти медкомісію. Голова парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич розповів, чи дозволять жінкам виїздити за межі України, пише «РБК-Україна».

Як відбувається постановка жінок на військовий облік

Жінка має прийти в територіальний центр комплектування, пройти медкомісію і, в залежності від рішення лікарів, її зараховують до кадрового резерву Збройних Сил, Національної гвардії або інших військових формувань.

Завітневич зазначив, що після цього українки будуть зобов'язані з'являтися за викликом до центрів комплектування, а також повідомляти про зміну місця свого проживання або від'їзд (за сім днів до нього).

Чи зможуть жінки, які стали на військовий облік, покинути Україну

Завітневич обіцяє, що обмежувати право виїзду громадянок України за кордон, попри воєнний стан, не будуть.

«Станом на сьогоднішній день ніякого рішення щодо обмеження на виїзд немає і не передбачається для жінок, які з 1 жовтня стануть на військовий облік», – пояснив він.

Голова парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки наголосив, що військова служба для представниць жіночої статі повинна бути добровільною.

«Війна змусила не одну тисячу добровольців і волонтерів йти захищати незалежність і територіальну цілісність України. На мою думку, у військових діях жінки повинні брати участь тільки за власним бажанням, якщо вони готові і хочуть служити в Збройних силах», – резюмував він.