Комунальні платежі: чи будуть їх платити ті українці, які вимушено залишити житло

Через військове вторгнення РФ багато українців вимушено залишили свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами.

Через військове вторгнення РФ багато українців вимушено залишили свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами. Засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі «Українського радіо» розповів, як платитимуть за комунальні послуги громадяни, які виїхали зі свого житла.

Чи треба платити за комуналку, якщо не проживати у квартирі

Попенко підкреслив, що у кожного мешканця багатоквартирного будинку встановлені лічильники на світло та воду.

«Відповідно якщо людина не споживає електроенергії, вона і не платить. Це стосується і води. Якщо у людини стоїть лічильник на гарячу та на холодну воду, то вона не платить, якщо вона її не споживає», – пояснив він.

За словами фахівця, з теплопостачанням складніше, тому що лише в 5% будинків є лічильник у квартирах.

«Якщо ж облік побудинковий, людина повинна сплачувати за тепло, яке споживає квартира, навіть коли людина там не проживає. Так само людина має сплачувати за послуги ЖЕКам, керуючим компаніям або робити внески до ОСББ. Тому що прибирати потрібно. Якщо ж у людини немає обліку, то у такому випадку вона повинна сплачувати по нормі», – зазначив Попенко.

Що стосується газу, за словами експерта, понад 20% домогосподарств у приватному секторі не обладнані приладами обліку.

«І незалежно від того, чи споживає людина, чи не споживає вона в опалювальний сезон сплачує по нормі — щонайменше вдвічі більше, ніж платила б з обліком. І ці послуги потрібно сплачувати попри те, що ви там не живете», – резюмував він.