Логічний варіант для Путіна — оголосити про перемогу та піти на своїх умовах — аналітики

У діях Путіна мало нового, і це робить його кроки більш передбачуваними

Час для президента Росії Володимира Путіна спливає, і він це знає. Він робить все можливе, щоб приховати це, але він програє свою війну в Україні, пише аналітик CNN Нік Робертсон. Джерело – Дзеркало тижня.

Тим часом він продовжує розігрувати тріумфатора. Оголосивши в п'ятницю про анексію українських територій, Путін заявив, що Луганськ, Донецьк, Запоріжжя та Херсон стануть частиною Росії "назавжди". Він поспішає заявити про перемогу, закріпити завоювання.

Він закликав Україну негайно "припинити вогонь" і "сісти за стіл переговорів", але додав: "Ми не обговорюватимемо вибір народу. Він уже зроблений. Росія його не зрадить".

У діях Путіна мало нового, що, якщо не сказати більше, і це робить його кроки більш передбачуваними, а отже, легше аналізованими.

Курт Волкер, який був послом США в НАТО і спеціальним представником США в Україні за колишнього президента Дональда Трампа, вважає, що Путін, можливо, готується до миру.

"Я думаю, що він, мабуть, прагне розмахувати ядерною зброєю, робити всілякі загрози Європі, а потім сказати: “Добре, давайте домовимося про врегулювання. І дозвольте мені залишити собі те, що я вже взяв".

Фіона Хілл, яка консультувала трьох президентів США з питань національної безпеки щодо Росії, також вважає, що Путін, можливо, намагається закінчити гру.

За її словами, він відчуває, що втрачає темп, і намагається вийти з війни так само, як він у неї вступив — коли він головний і лише він визначає всі умови будь-яких переговорів.

Андрій Кортунов, який керує підтримуваною Кремлем Російською “радою з міжнародних справ” (некомерційна організація), також це бачить. "Президент Путін хоче покінчити з усім цим якнайшвидше", – сказав він CNN.

Нещодавній призов до армії 300 000 резервістів не зможе найближчим часом відіграти втрати на полях битв, а вдома він дає зворотний ефект, що веде до небезпечних політичних наслідків.

Згідно з офіційними даними ЄС, Грузії та Казахстану, близько 220 000 росіян бігли через їхні кордони з моменту оголошення "часткової мобілізації". ЄС заявив, що їхня кількість – майже 66 000 – більш ніж на 30% більше, ніж попереднього тижня.

Незалежні російські ЗМІ з посиланням на ФСБ називають ще більшу цифру відтоку населення. За їхніми даними, після призову до армії з країни виїхало більше чоловіків військового віку – 261 000 осіб, ніж брало участь у війні – за різними оцінками, від 160 000 до 190 000 осіб.

40-кілометрові пробки на кордоні з Грузією та довгі черги на переходах до Казахстану та Фінляндії говорять про те, що Путін втрачає своє вміння читати настрій Росії.

Кортунов каже, що не знає, що відбувається у Кремлі, але розуміє настрій суспільства у зв'язку з величезними витратами та людськими жертвами у війні. "Багато людей почали б ставити питання, чому ми вплуталися в цю історію? Чому ми втратили так багато людей?" – каже він.

Кортунов вважає, що логічний варіант для Путіна — оголосити про перемогу та піти на своїх умовах. Але для цього йому потрібні значні здобутки на місцях.

"Росія не може просто повернутися туди, де вона була 24 лютого цього року, і сказати: "Ну, знаєте, все гаразд. Наша місія виконана. І ми повертаємося додому......Має бути щось, що можна уявити громадськості як перемогу".

І саме цією логікою, схоже, слідує Путін, затверджуючи фіктивні референдуми в Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях України та оголошуючи їх частиною Росії.

Минулої неділі радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив у програмі NBC "Зустріч з пресою", що Вашингтон рішуче відповість, якщо Росія застосує ядерну зброю проти України, і дав зрозуміти Москві, які "катастрофічні наслідки" вона зазнає.

Світові лідери також заприсяглися не визнавати анексовані регіони частиною російської території.