Чи можлива додаткова мобілізація в Україні: думка експерта

Мобілізувати можуть тих, хто має бойовий досвід

Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років.

В Україні реалізується план мобілізації та немає потреби в додаткових заходах через мобілізацію у РФ. Про це голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан розповів під час інтерв’ю каналу Новини. Live.

Кузан зазначив, що українське керівництво має чіткий план мобілізації, який почали реалізовувати від самого початку російського вторгнення в Україну. За його словами, саме тому немає особливого сенсу розробляти або вводити щось додатково.

«Режим поповнення резервів продовжує працювати в регулярному режимі і не припиняється восьмий місяць протистояння», – пояснив він.

Експерт наголосив, що в Україні насамперед мобілізують тих, хто має досвід участі у бойових діях.

«Не всі, хто хоче воювати, потрапляють під мобілізацію, адже є окремі запити на окремі спеціальності від Генштабу. Ми мали проблеми на початку мобілізації, але це зрозуміло, бо довелося залучати на війну величезну кількість людей терміново. Це не стало для нас причиною паніки чи додаткового залучення людей», – резюмував він.