- Категорія
- Новини України
- Дата публікації
- Кількість переглядів
- 3
Наколінники для суглобів: призначення та особливості вибору
Спортивні тренування, фізично важка робота чи перенесені травми стають причиною важкості у колінних суглобах та частих больових відчуттів. Зменшити навантаження, запобігти виникненню патологій в роботі опорно-рухового апарату, а також пришвидшити процес відновлення після операції чи травм допомагають наколінники. Від правильності їх вибору залежить ефективність використання. Детальніше про цей вид ортопедичних товарів розповімо в статті.
Різновиди наколінників та їх призначення
Всі наколінники для суглобів відрізняються між собою за конструкцією та призначенням:
еластичні та компресійні супорти – використовуються з профілактичною метою під час занять спортом та виконанні важких фізичних завдань;
вовняні та неопренові – для зігрівання суглобів після перенесених травм;
зі спіральними ребрами, гелевими вставками та пателярними кільцями – при пошкодженнях м’язів, сухожилля чи меніска легкого ступеня;
ортези на шарнірах з інтегрованими металевими вставками – в процесі реабілітації після переломів чи оперативних втручань, при хронічних захворюваннях колінних суглобів;
тутори з жорсткими металевими пластинами, які блокують рух суглоба – при переломах, розриву меніска чи зв’язок.
Використання наколінників може бути показане при великих навантаженнях на ноги як профілактичні міри, для рівномірного розподілу тиску, зменшення болю та набряку, покращення кровообігу, фіксації суглоба в правильному положенні, а також часткового чи повного обмеження його рухливості.
Важливо довірити вибір наколінника фахівцю, оскільки для кожного виду травми чи ступеню тяжкості захворювання призначається окремий вид з різним рівнем жорсткості. Вибирати самостійно можна лише профілактичні ортопедичні товари.
Критерії вибору наколінників для суглобів
В першу чергу необхідно визначитися з рівнем фіксації суглоба. Легкий підходить за необхідності невеликої підтримки, компресії чи зігрівання. Помірний ступінь фіксації мають наколінники для спорту. Жорсткий у вигляді ортезів використовується при важких травмах чи великих фізичних навантаженнях. Замінити гіпс можуть сучасні іммобілізаційні ортези.
Важливим також є розмір наколінника. Для його визначення потрібно виміряти окружність по центру колінного суглоба, а також на 10 см вище та нижче нього. За наявності набряку не купуйте виріб з еластичних тканин – при зникненні припухлості виріб стане великим. Оптимальний варіант – наколінник з декількома фіксаторами.
Роблячи вибір між рознімними та панчохоподібними виробами враховуйте власні потреби. Перші легко адаптуються під будь-яку ногу, останні залишаються непомітними під одягом.
В онлайн-аптеці D.S. ви можете придбати з доставкою по Україні бандажі та ортези для колінних суглобів різного ступеню фіксації. Оформити замовлення можна на сайті, в мобільному додатку чи за номерами телефонів, вказаними на сторінці.