Чому місткість батареї – не головне та що ще впливає на автономність

Місткість батареї є одним з основних критеріїв, які впливають на вибір смартфона. Більшість думає, що пристрій, в якому встановлений більш ємний акумулятор, триматиме заряд довше.

Місткість батареї є одним з основних критеріїв, які впливають на вибір смартфона. Більшість думає, що пристрій, в якому встановлений більш ємний акумулятор, триматиме заряд довше. Та насправді все не так просто, адже на автономність вливають й інші фактори. Тому два різних пристрої з однаковими батареями будуть тримати заряд по-різному.

Процесор і енергоефективність

Більшість вважає, що від процесора залежить лише ресурсоємність завдань, які може виконувати смартфон. Дійсно, чим більше в нього ядер та чим вища тактова частота, тим краще він впорається з важкими додатками, іграми та може одночасно обробляти більшу кількість інформації. Але в SoC (системи на кристалі) є ще одна дуже важлива характеристика — технологічний процес.

На будь-якому сучасному чіпі встановлені мільярди транзисторів (напівпровідників), які передають інформацію між собою через електричні імпульси. Так от, чим менша між ними відстань, тим швидше здійснюється обробка інформації. Відповідно, для цього витрачається менше енергоресурсів.

Техпроцес вимірюється в нанометрах. В продажі є смартфони з різними показниками — 5, 7, 11 нанометрів тощо. Флагманські моделі комплектуються сучасними чіпами з 5-нм технологічним процесом. Що стосується моделей середньобюджетного рівня, то тут він починається від 6 нм.

Що цікаво, в двох смартфонах з приблизно одного цінового сегмента техпроцес процесора може бути різним.

Параметри та можливості екрана

Левову частку енергоресурсів витрачає саме дисплей. Найбільше на витрати впливають три чинники:

  • тип дисплея;

  • яскравість;

  • частота оновлення зображення.

Типи існують різні: TFT, PLS, IPS, OLED, AMOLED, Super AMOLED. З них усіх найбільш енергоефективними є останні три. Насправді OLED, AMOLED, Super AMOLED — це одне й те саме. Просто виробники смартфонів назвали їх по-своєму.

Крім економічності ці типи матриць можуть похвалитися найкращою передачею кольору, чіткістю, контрастністю та високим рівнем максимальної яскравості. До речі, щодо останнього — чим більше світла випромінює дисплей, тим швидше витрачається заряд батареї. Тому краще знижувати яскравість, коли є можливість. А ще краще встановити автоматичне налаштування.

Аналогічна ситуація з частотою оновлення. Вона відповідає за те, наскільки плавно рухається зображення, наприклад, під час скролінгу соцмереж чи пошуку інформації в інтернеті тощо. Для сприйняття інформації та комфорту це дає дуже багато, але на енергоефективності висока плавність відображається не кращим чином. Тому при необхідності варто зайти в налаштування та встановити мінімальну частоту оновлення.

Ще один надзвичайно важливий фактор полягає в роботі системи та додатків. Програмне забезпечення відповідає за правильне розподілення енергоресурсів та їх економію. Найкраще в цьому зарекомендувала себе компанія Apple. Саме завдяки софту Айфони показують достойний рівень у порівнянні з Андроїд-смартфонами з більш місткими акумуляторами.