У Держдепі пояснили вчорашню заяву Блінкена: "Українці повинні будуть вирішити, які їх цілі"

В ній, за словами Прайса, йшлося про "контури поля бою прямо зараз". Він зазначив, що Штати будуть підтримувати нашу державу не до якогось певного моменту, а "стільки, скільки буде потрібно"

Учора держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що наразі завданням для США є підтримка України, аби наша сторона звільнила території, окуповані росіянами після 24 лютого. Згодом речник відомства Нед Прайс пояснив, що йшлося про першочергове завдання, "про контури поля бою прямо зараз". Так він відповів на запитання журналістів про те, чи можна вважати останню заяву Блінкена сигналом того, що Штати не підтримуватимуть деокупацію Луганської та Донецької областей, а також Криму.

"Це запитання до уряду України, як до демократично обраного представника українського народу", – зазначив Прайст на питання про майбутню деокупацію регіонів, додаючи, що "врешті-решт українці повинні будуть вирішити, які їх цілі". Джерело – ZN.UA.

Натомість представник Держдепу пообіцяв, що Штати нададуть нашій країні "саме те, що їй потрібно просто зараз, щоб битися проти окупантів".

Прайс також кілька разів наголосив, що зараз основні бої тривають на сході України.

"Зрештою контури цього поля битви в майбутньому будуть питанням для українського уряду, – зазначи він... – Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно. Стільки, скільки потрібно, щоб Україна відновила свій суверенітет, свою незалежність, свою територіальну цілісність. Але точна динаміка цього залежатиме від українського народу".