Що українці купували у листопаді та на чому почали заощаджувати — аналіз Приватбанку

Збільшилися покупки техніки для автономного енергозабезпечення

У листопаді поточного року, порівняно з жовтнем, українці на 15% збільшили розрахунки картками в мережі торгових терміналів ПриватБанку за купівлю електроніки та побутової техніки. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ПриватБанку.

Техніка

Зазначається, що таке зростання покупок техніки (до 3,8 млрд грн) було викликане традиційним злетом продажів через розпродажі «чорної п'ятниці». Найбільш популярними товарами місяця стали павербанки та інша техніка для автономного енергозабезпечення.

Пальне

Також українці більше витрачали на пальне — оплати картками на АЗС, порівняно з жовтнем, зросли на 7,6% до 2,7 млрд грн.

На чому заощаджують

Однак населення при цьому заощаджувати на деяких товарах. Так, витрачати з карт на їжу впали на -9,6% (22,1 млрд грн), ліки (-4%, 3,1 млрд грн) і кафе та ресторани (-12,4%, 3, 1 млрд грн).

Тенденції листопада

За даними прес-служби, в умовах перебоїв з електропостачанням набирає популярності послуга зняття готівки на касі. За листопад через торгові термінали ПриватБанку українці отримали готівку на касах торгових точок на 43% більше у порівнянні з жовтнем на суму 2,3 млрд грн. За останній місяць цією послугою скористалися майже 1,5 мільйона українців, середня сума отриманої готівки на касах трохи перевищує 1,5 тис. грн.

Загалом через аварійні перебої з електрикою обсяги сплат покупок картками у листопаді були меншими, ніж у жовтні на 5,1% (51 млрд грн).